Zula Nedir? – Ne Zaman Çıkmıştır?

Zula nedir ya da nasıl oynanır gibi sorular tarayıcılarda çok fazla aratılmaktadır. Zula yerli olmasıyla birlikte ilk çıkışını 22 Şubat 2015’te yapmıştır. Çıkış yapmasıyla birlikte ilk zamanlarda çok sevilen bir oyun olmasının yanında, daha sonra çeşitli düşüşlere uğramıştır. Bu düşüşler video oyunun şirketini yıldırmamış ve son zamanlarda tekrardan oyuncu saysı oldukça artmıştır. Zula video oyunu olmasıyla birlikte FPS Savaş oyunları ücretsiz oyunlar kategorisinde yer almaktadır. Oyunda bulunan birçok sesler silah sesleri ya da karakterlerin sesleri diğer FPS oyunlarına benzemektedir fakat daha gerçekçi bir hal almıştır. Zula, video oyununu oynayabilmek için yüksek sistemlere hiçbir şekilde gerek yoktur. Birçok sistemlerde oyun açılmakta ve rahatlıkla oynanmaktadır. Aynı zamanda oyunda silah güçlendirme sistemi de bulunmaktadır. “Silah Yükseltme” kısmından silahlara artı basılabilmektedir. Artı basılan silahların güçleri fark edilebilir bir oranda artmaktadır.Modları Nelerdir?

Oyunda bulunan modların arasında, tıpkı diğer FPS savaş video oyunları gibi ölüm maçı, rekabet, sabotaj, battleroyale tarzı modları bulunmaktadır. Ölüm maçı modu iki takımdan oluşmaktadır. Her takımda en fazla sekiz oyuncu bulunmakta, en az ise bir oyuncu bulunabilmektedir. Ölüm maçında oda liderleri bir sayı belirler ve oyuncular bu sayıya takımını ulaştırmaya çalışmaktadır. Skoru önce tamamlayan, galip gelen takıma oyunda ki paralardan verilmekte. Bu paralara ZP (Zula Paras) denmektedir. Oyuncuların kendi paraları ile oyuna yatırdıkları paralara ise ZA (Zula Altını) denmektedir. Sabotaj aynı zamanda rekabet moduna benzemektedir. Bu mod iki takımla oynanmaktadır. Sabotajda bir takımda toplamda sekiz kişi en fazla sınırdır. En az sınırı ise bir kişidir. Sabotaj moduda tıpkı ölüm maçı gibi oda lideri tarafından ayarlanmaktadır. Belirlenen sayıya ilk ulaşan takım galip gelmektedir, eğer ki iki takımda eşit duruma gelir ise maç uzatmalara kalmaktadır. Rekabet modu ise tıpkı sabotaj gibidir. En fazla ve en az oyuncu sayısı her iki takım içinde beş kişidir. Battleroyale modu oyuna daha yeni eklenmesiyle birlikte oyuncuların da artışında gidildi. Battleroyalede 100 kişilik oyuncular bulunmakta, uçaktan atlayıp belirli bir alana inmektedirler. Lootu iyi yapan oyuncu her zaman bir adım önde başlamaktadır. Aynı silahtan fazla bulunduğunda silahın gücü artmaktadır.Zula Sistem Gereksinimleri Nedir?

Zula gibi bir video oyununu oynamak için yüksek maliyetli bilgisayarlara gerek yoktur. Birçok bilgisayarda açılmakta ve rahatlıkla oynanabilmektedir. Maksimum sistem gereksinimi için Windows 8 ya da 10 işletim sistemi, 2.4 GHz veya üzeri işlemci, 4 GB ram, GeForce 5730 ya da Radeon 9003 ekran kartı, 2 GB sabit disk alanı gereklidir. Minimum sistem için Windows 7, 8 ya da 10 işletim sistemi, 2.4 GHz ya da üzeri işlemci, 2 GB ram, GeForce 5730 ya da Radeon 9003, 1 GB sabit disk alanı gereklidir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments