World of Warcraft Nedir? – MMORPG

World of Warcraft nedir tarzı sorular MMORPG oyunlarını sevenler tarafından çok sorulmaktadır. Kısaltması WoW olan World of Warcraft, Blizzard Entertainment firması tarafından 23 Kasım 2004 yılında piyasaya sürüldü. Asıl oyunu 1994 yılında oyun dünyasına katıldı. Sadece MMORPG olmasıyla kalmayıp, gerçek zamanlı strateji video oyunu kategorisinde de yer almaktadır. Daha sonrasında oyun kendi alanında büyüyerek, seriyi genişletti. Dünyaca ünlü olan World of Warcraft’ın toplamda on üç milyon oyuncusu olduğu da duyurulmuştu. Günümüzde World of Warcraft, oldukça fazla ve oldukça sevilen bir oyuncu kitlesine sahiptir. Bu oyun serisi, Warcraft serilerinin dördüncü serisidir. İlk serisinin adı Warcraft:Orcs & Humans’tır.World of Warcraft Nedir? – Multiplayer Modu Bulunmakta mıdır?

World of Warcraft’ın multiplayer, online yani çevrim içi modu bulunmaktadır. Sadece tek kişi ile oynanmayıp, birçok oyuncu arkadaşlarıyla birlikte oynamaktadır. Oyunun asıl amaçlarından olan strateji, düşünce ve duygularla işlemektedir. Oyuncu bu tür oyunları oynarken düşüncesini oldukça arttırmakta ve güçlendirmektedir. Mutliplayer modunda, oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte eğlenerek ve düşünce kapasitesini arttırarak oynaması sağlanmaktadır. Birçok oyuncu tek başına bu tür oyunları oynarken sıkılmakta ya da zevk almamaktadır.World of Warcraft’ın eskiden çevrim içi modu bulunmamaktd idi. Oyun geliştikçe çevrim içi haricinde oldukça fazla birçok modu bulunmaktadır. World of Warcraft’ta oyuncuların çeşitli sunucular kurup oynaması ya da bir internet bağlantısı üzerinden oynaması mümkündür. İnternet bağlantısı üzerinden bağlanıldığında sunucular sürekli olarak aktif kalmayacaktır.

Oyundaki Kategoriler Nelerdir?

World of Warcraft nedir

Oyunun kategorileri gerçekçi strateji video oyunu ve MMORPG’dir. Bu tür video oyunları genel olarak birçok oyuncunun düşünce ve eğlenme kalitesini de arttırmaktadır. Strateji türünde ki video oyunları birçok oyuncu tarafından sevilmektedir. Oyunu oynarken oyuncular genel olarak roleplay yani gerçek hayat tarzında oynanmaktadır. MMORPG tarzı video oyunları, zaman zaman oyuncuları eğlendirmekte, zaman zaman ise oyuncuları hüzünlendirmektedir. Birazda olsa gerçek hayat tarzı olan bu tür oyunlarda oyuncuların birçoğu uymaktadır. Birçoğu ise tam olarak uymamaktadır. MMORPG oyun türü, gerçek hayat benzeri oyun türlerine ve bir karakterin hayatını yönetmek üzerine kurulan video oyunlarıdır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments