WhatsApp Kaybolan Mesajlar Beta Sürümü Açıklandı

WhatsApp kaybolan mesajlar beta sürümü açıklanmasıyla birlikte birçok insanda merak uyandırdı. WhatsApp’ta yeni gelecek özellik ile artık mesajlar kullanıcının isteği üzerine yazıldıktan sonra silinecek. Yazılmış olan herhangi bir mesajı belirlenen süre içerisinde WhatsApp yeni getirecek olan özelliği ile silinecek. Kaybolan mesajlar özelliği açıldığı andan itibaren yazılan mesajlar silinecek fakat açılmadan önce ki mesajlar hiçbir şekilde silinemeyecek.WhatsApp Kaybolan Mesajlar Beta Sürümü Açıklandı, Kaybolan Mesajlar Nedir?

WhatsApp kaybolan mesajlar beta sürümü

WhatsApp’ın bu konu üzerinde daha önceden de çalıştığını kullanıcılarına duyurmuştu. Fakat bir süre bu konuyla ilgili WhatsApp tarafından sessizlik oluştu ve en sonunda sessizlik bozuldu. WhatsApp yakında zamanda kendi sitesi üzerinden kaybolan mesajların en yakın zamanda beta halinde geleceğini ve herkesin kullanabileceğini açıkladı. Kaybolan mesajlarda özellik açılmadan önce ki hiçbir mesaj silinmeyecek fakat özellik açıldığında mesajlar seçilen süreye göre silinmeye başlayacak. Kaybolan mesajlar özelliği ilk olarak sadece 7 günlük geleceği tahminleri de bununla birlikte bildirildi. İleriye doğru 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl gibi seçeneklerin geleceğini de duyurdu. Kaybolan mesajlar sadece özel sohbetlerde kalmayıp aynı zamanda da grup sohbetlerinde de işe yaramaktadır.

Kaybolan Mesajlarla Alakalı Asıl Bilinmesi Gerekenler

WhatsApp kaybolan mesajlar beta sürümü

Kaybolan mesajlar grup sohbetlerinde, grup yöneticileri tarafından açılacak veya kapanacak. Grup yöneticileri eğer ki kaybolan mesajlara izin verirlerse grupta ki kullanıcılarda kaybolan mesajlar özelliğini açabilecek fakat izin verilmezse hiçbir şekilde açılamayacak. Kaybolan mesajlar sadece etkinleştirildiği zaman işe yarayacak ve sohbette ki mesajlar silinecek. Devre dışı bırakıldığı zaman hiçbir mesaj silinmeyecek. Özel sohbetlerde kaybolan mesajları her iki kişi de aktif edebilecek ve istedikleri zaman devre dışı bırakabilecekler. Bu özelliği grup sohbetlerinde sadece yönetici aktif edebilecek ve devre dışı bırakabilecek, onun haricinde kimse hiçbir şey yapamayacak. WhatsApp kullanıcıları eğer ki yedi gün boyunca WhatsApp’a girmezse kaybolan mesajlar özelliği devreye girecek ve otomatik olarak mesajları silecek. Sohbetlere gelen görsel, video, gif veya ses gibi medya dosyaları galeriye düşmektedir. Kaybolan mesajlar ile birlikte bunlarda sohbetlerden silinecek fakat hiçbir şekilde galeriden silinmeyecek ve galeride kullanıcılar silene kadar kalacağını da bildirdi.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments