Valorant Rank Sistemi – Bütün Ranklar ve Detayları

Valorant’ta da diğer birçok savaş oyunlarında olduğu gibi rank sistemi vardır. Valorant rank sistemi, diğer oyunlara nazaran biraz daha değişik işlemektedir. Valorant’ta ranklar dereceli maçlar girildiğinde KDA (öldürme, ölme, asist) oranına bakılarak oyuncu ilk olarak bir lige yerleştirilir. Daha sonra oyuncunun maçları kazanıp, kaybettiği zamanlarda ranklar yükselip, düşmektedir. Belirli bir zaman içerisinde oyuna girip dereceli maç atılmazsa ranklar silinmektedir. Valorant’ta oyuncunun rank atlayabilmesi için girdiği maçların çoğunu kazanması gerekmektedir. Oynanılan maçların birçoğu kaybedildiği zamanlarda ligden aşağı düşülmektedir.Valorant Rank Sistemi, Rank Maçlarının Açılması İçin Ne Yapılması Gerekmektedir?

Valorant Rank Sistemi

Valorant’ta rank maçlarının açılması bir yandan oyuncuların nasıl oynadığını belli etmektedir. Oyun içerisinde ki gösterilen performans lig artışına sebep olup güçlü rakip, daha zorlayıcı bir oyun şekli sunmaktadır. Valorant’ta lig, rank kazanabilmek için oyuncuların hesaplarında en az 20 derecesiz maç türünden oynamış olması gerekmektedir. Oyun içerisinde ki lig artışı güçlü rakiple birlikte oyun yeteneğini de güçlendirmektedir.

Rank ve Lig Nedir?

Valorant Rank Sistemi

Rank ve lig, oyunlarda oyuncuların performanslarını, oyun zorluğunun arttığını görmesine kısaca denmektedir. Rank artışında gösterilen zorlu oyun performansı da oldukça artmaktadır. Rank ve liglerin artışı oyunu oynayan profesyonel oyuncular için çok önemlidir, ranklarının ve liglerinin artışında oyuncuların oyunda olan zevkleri artıp, hırslanmalarına da sebep olmaktadır.

Valorant Rank Sistemi, Ranklar ve Ligler Nelerdir?

Valorant Rank Sistemi

Valorant rankları ve ligleri oyunda gösterilen performansa göre artmaktadır. Rankların sıralanması diğer savaş oyunları gibi en düşükten, en yükseğe şeklindedir. Valorant’ta ilk olarak derecesiz başlanır, 20 maç atıldıktan sonra asıl ranklar gelmeye başlar. En son rank harici bütün ranklar 3 bölmeden oluşmaktadır. Örneğin; “Demir I, Demir II, Demir III” gibi gösterilmektedir. Demir, Valorant’ın ilk rankı olmasıyla birlikte 3 bölümü vardır. Daha sonra sırasıyla bronz rankı gelmekte ve bronz’da demir gibi 3 bölmeden oluşmaktadır. Sırasıyla gümüş rankı gelmektedir, bu ranka sahip oyuncular girdiği maçlardan birçoğunu kazanmış olanlardandır. Altın rankı da diğer ranklar gibi 3 bölmeden oluşmaktadır. Altın rankından sonra Platin rankı gelmektedir. Platinden sonra ki ranklar artık oyunu çözmüş biri olduğu anlamına da gelmektedir. Örneğin, daha sonra ranklar sırasıyla şu şekilde gelmektedir; Elmas, Ölümsüz ve son olarak Radiant rankı. Radiant rankı artık oyunu bitirmiş, tamamen çözmüş ve profesyonel bir oyuncu izlenimini katmaktadır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments