ÜNLÜLER NASIL ÜNLÜ OLDU ? Kimlerden Yardım Aldı ?

Birçok ünlü, ünlü olmak için çok çabaladı fakat bazıları ise bu şansı ayağına kadar getirdi. Ünlüler nasıl ünlü oldu ? Tüm bu ünlüler kimlerden yardım aldı ? Ünlüler hangi yollardan geçti ?Gelin ayağına kadar gelen bu şanslı ünlülerin kim olduğunu, nasıl ünlü olduğunu, kimin ünlü yaptığını hepsini öğrenelim.HANDE YENER:

HANDE YENER

Şarkıcı olmak isteyen fakat olamayan Hande Yener ünlü olmak için ünlülerin sık sık gittiği şişlideki moda evinde tezgahtarlık yapmaya başlar. Sertap Erener, Şehrazat, Nilüfer gibi isimlerden Sezen Aksu’yla iletişim kurmak için yardım ister fakat yardım etmezler. Hande tezgahtarlık yapmaya devam eder ve ümidini iyice yetirdiği günlerden bir gün mağazaya Hülya Avşar gelir. Hülya’dan da yardım ister. Hülya geri çevirmeyip handeyi dinlemek ister. Hande ‘yalnızlık senfonisi’ adlı şarkıyı söyler ve Hülya çok beğenir. Hande’nin numarasını alır. Ertesi gün Sezen Aksu’dan randevunu aldığını ve beklediğini söyler. Hande Sezen’in yanına gider ve şarkısını söyler. Ertesi gün yine bir telefon ve arayan Sertap Erener 15 gün sonra işe başlayacağını, Sezen Aksu’nun vokalisti olacağını söyler. Uzun süre vokalistilik yapar ve bu arada müzik eğitimi alır. Sonrasında da kendi albümünü çıkarır.CEM ADRİAN:

CEM ADRİAN

Etilerde fal bakan Cem Adrian şimdi ise dünyaca ünlü bir müzisyen. Fal bakmanın yanında müzikle de uğraşıyordu fakat müzik hayatı pek istediği gibi gitmiyordu. Bir gün misafirine fal bakarken misafirinin ‘’seni Fazıl Say ile görüştüreyim’’ demesi ile büyük şansı yakalayan Cem bir demo hazırlıyor ve Demet Sağıroğlu aracılıyla Fazıl Say’a ulaştırılıyor. Demo beğeniliyor ve günümüze ki gibi Cem Adrian ünlü oluyor.

EBRU GÜNDEŞ:

EBRU GÜNDEŞ

Konfeksiyon işçisi olan Ebru Gündeş bir rastlantı sonucu ünlü oldu. Bir tanıdığı Ebru’yu Neşe Demirkat’a götürdü. Ve bu sayede müzik piyasasına adım atmış oldu. Albüm çıkarmadan önce sahne tecrübesi olması adına Emel Sayın’a vokalistlik yaptı. Renkli hayata alıştıktan hemen sonra ise ilk albümünü çıkardı ve albümü çok beğenildi. Emin adımlarla şöhret basamaklarını tırmandı.FAHRİYE EVCEN:

FAHRİYE EVCEN

Almanya’da yaşayan Fahriye Evcen tatil için Türkiye’ye gelir ve Oya Aydoğan’ın sunduğu programa seyirci olarak katılır. Oya fark eder ve yapımcısı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırır. Telefon numarası alışverişinden sonra fahriye Almanya’ya geri döner. Sürekli aranan Fahriye artık dayanamayıp gelen rol teklifini kabul eder. ’Asla Unutma’ ve ’Hasret’ dizisinde rol aldı fakat büyük çıkışı ‘Yaprak Dökümü’ dizisinde yaptı. O günden bugüne çok sayıda dizi ve reklamda oynadı.

BURAK ÖZÇİVİT:

BURAK ÖZÇİVİT

Burak Özçivit’in babası Burak’ın fotoğraflarını habersiz bir şekilde modellik yarışmasına gönderdi. Yarışmanın jürisi ise Burak’ı beğenmeyim fotoğraflarını çöpe attı. Organizatörler tesadüfen çöpteki fotoğrafları gördü ve Burak’ı çok beğendi. Burak bu yarışmada ikinci olarak şöhret basamaklarına adım attı.HANDE SORAL:

HANDE SORAL

Tolga Çevik’in ‘Komedi Dükkanı’ programına seyirci olarak gitti ve döndüğünde ise Hande Soral artık bir ünlüydü. Hande, konuk oyuncu olarak sahneye çıktı, sahnede 5 dakika durması gerekirken 45 dakika kaldı. Güzelliği ve oyunculuğu ile herkesi hayran bıraktı. Stüdyodan çıkarken ise Komedi Dükkanı’nın yapımcısı Hande’yi yanına çağırdı. Oyunculuk yapmayı isteyip istemediğini sordu. Hande bu soruya olumlu cevap vererek ‘Küçük Kadınlar’ dizisinde başrol aldı ve şöhreti yakaladı.

MERVE BOLUĞUR:

MERVE BOLUĞUR

Lise yıllarında çok içine kapanık ve utangaç olan Merve Boluğur, kuzenin fotoğraf çekimi için ajansa gider. Ajans sahibinin dikkatini çekmiş olmalı ki Mereye kartını verir. Ajansın evinin yakınında olması Merve için büyük avantaj olup şöhretin kapılarını ardına kadar açtırdı.BEREN SAAT:

BEREN SAAT

Öğretim görevlisi olmayı beklerken ünlü olan Beren Saat bir yarışma programında keşfedildi. Sonrasında ise peş peşe dizi ve reklam teklifi geldi.

NİHAT ALPTUĞ ALTINKAYA:

Nihat Alptuğ Altınkaya

 

Kulüplerin önünde koruma olarak çalışan Nihat Alptuğ Altınkaya. Bir gün istiklal caddesinde yürürken ajans sahibinin peşinden koştuğunu gördü ve ‘seni çekebilir miyiz?’ sorusuna olumlu cevap vererek kaderini değiştirdi. Tekliften 1 hafta sonra Funda Arar’ın klibi için teklif aldı. Daha sonrasında ise birçok diziden teklif aldı.

KIVANÇ TATLITUĞ:

KIVANÇ TATLITUĞ

Başarılı basketbol oyuncusu olan Kıvanç Tatlıtuğ sakatlanınca basketbolu bırakmak zorunda kaldı. Herkes onu yakışıklı buluyordu fakat Kıvanç buna fazla kulak asmıyordu. Bir gün annesiyle yürürken vitrinde asılı olan ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ yazısını görünce annesi, yanında bulunan fotoğrafı gönderiyor ve başlangıç olarak mankenlik, modellik yapıyor sonrasında ise dizi ve reklam oyunculuğu yapıyor. Böylece Kıvanç şöhretin kaplarını sonuna kadar açmış oluyor.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments