Toplama Bilgisayar mı Hazır Bilgisayar mı?

Toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı? Sorusunun cevabını birçok insan bilmemektedir. Bilgisayarlar günlük hayatımızda çok önemli bir yer edinmiştir. Bu yer ile bilgisayarlarla iletişim kurma kolaylığı da artmıştır. Bilgisayarlar ile günlük hayatta ne olup, ne bitti diye çok rahat öğrenilebilmektedir aynı zamanda da derslerde aranılan bilgilere direk ulaşılabilmektedir. Toplama veya hazır bilgisayarlar arasında çok fazla fark vardır. Hazır bilgisayarın daha pahalı fiyatı olmasına rağmen toplama bilgisayardan daha yüksek iç donanımı olan bir bilgisayar almak mümkündür.Toplama Bilgisayar mı Hazır Bilgisayar mı?

Toplama Bilgisayar mı, Hazır Bilgisayar mı? Hangisi Daha Mantıklı?

İlk olarak hazır bilgisayarlardan bahsedecek olursak; hazır bilgisayarlarda satıcının anlattığı özelliklerin ve etikette ki özelliklerin yanlış olabilme az da olsa ihtimali vardır. Hazır bilgisayar alındığında birçok oyuncunun da düşündüğü gibi “bilgisayarım eve geldiğinde direkt oyunlarımı indireceğim, hemen oynamaya başlayacağım.” olsa da hazır bilgisayarların bazı sıkıntıları ortaya çıkmaktadır. Genellikle hazır bilgisayarlarda windows orijinal şekilde gelmektedir. Toplama bilgisayarlardan bahsedecek olursak; toplama bilgisayarlarında hazır bilgisayarlar gibi bazı eksi yönleri bulunmaktadır. Toplama bilgisayarlarda ki parçaların hepsi farklı firmalara ait olduğundan dolayı garantileri de farklı olmaktadır. Böyle bir durum hazır bilgisayarlarda görülmemektedir.

Toplama Bilgisayar mı, Hazır Bilgisayar mı?

Toplama Bilgisayar mı, Hazır Bilgisayar mı? Neden Hazır Bilgisayar?

Hazır bilgisayar alınmalı çünkü; hazır bilgisayarların bir çoğunda windows ve bilgisayarın driverleri direk yüklü olarak gelmektedir, hiçbir şekilde bunlar gibi işlemlerle uğraşılmamaktadır. Hazır olan bilgisayarlarının bazılarının yanında satıcının inisiyatifine göre klavye ve mouse hediye edilmektedir. Toplama bilgisayarlara göre parçaları direk takılı olarak gelmektedir. Toplama bilgisayara göre uğraşılmamaktadır.

Neden Toplama Bilgisayar Alınmalı?

Çünkü; Toplama bilgisayarlar birçok hazır bilgisayarlara ve fiyatına göre daha güçlü olmaktadır. Toplama bilgisayarlarda windows ve driver kurma sıkıntıları olsa da bunlar kolay işlemlerdir. Hazır bilgisayarlarda satıcının dediği özellikler olmama ihtimali de vardır. Toplama bilgisayarlarda ne alınırsa o geleceği için böyle bir sıkıntı ortaya çıkmamaktadır. Hazır bilgisayarların fiyatını, toplama bilgisayarlar kısmından çok daha yüksek özellikli olanlar alınabilmektedir. Toplama bilgisayarlarda kendi isteklerinize göre iç donanımı güzel bilgisayarları almak çok önemlidir. Ucuz fiyata yüksek kalitede bir bilgisayar almak gerek oyunlarda gerekse işlerde çok işe yaramaktadır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments