Tehlikenin Eksik Olmadığı Bir Hayat: Sons Of Anarchy

Tehlikenin Eksik Olmadığı Bir Hayat: Sons Of Anarchy

Bir motosiklet kulübü olan Sons Of Anarchy ‘nin başına gelen olayları anlatan dizide size bir çok kez “Yok artık.” dedirtecek. Bolca suç ve yasa dışı işlerin hiç durmadığı dizi sizi bir çok ruh haline sokacak. Her bölüm bittiğinde bir sonrakini izlemek için can atacaksınız. Her bölümü ayrı bir aksiyon ve suçlarla dolu olan dizide aynı zamanda bolca cinayet göreceksiniz. Kaliforniya’nın  küçük bir kasabasında kanun adamlarına karşı kendi düzenlerini kurmuş olan Sons Of Anarchy hem kurdukları düzeni korumaya hemde yasa dışı madde satıcıları ile mücadele etmekte. Ancak bu düzeni korumanın yolu bir çok şiddet olayı, mafyalar ve çeteler ile anlaşmalar yapmaktan geçiyor.Hiç bitmeyen bir savaş..

Kulüp ya da çete hem kendi bölgelerini savunmak hemde yaptıkları işi devam ettirmek için bir an bile bitmek bilmeyen bir savaşın içerisinde yer almaktadır. Her an kendini bir çıkmazın içinde ya da bir cesedin başında bulan kulüp üyeleri hayatlarını iki teker üzerinde ve devamlı tetikte geçirmek zorundalar.

Psikolojik baskı ve dram

Durmaksızın sürekli bir dram ve psikolojik sorunların olduğu dizi sizi de fazlası ile etkileyecek. Karakterlerin yaşadığı her sorunda sizde fazlası ile kendinizi dizinin içerisinde bulacaksınız. İnsan öldürmenin ve şiddetin dizide hayatın bir parçası olmaya başlaması ile işler giderek içinden çıkılmaz bir hal almakta. Sevdiklerini ve ait oldukları kulübü koruma savaşı giderek büyüyecek.Sadece bir kulüp değil kardeşlik

Kulüp üyeler için sadece bir kulüpten çok daha fazlası. Karakterler arasında ki bağ size oldukça etkili bir şekilde geçiyor. Hemen hemen her bölümde hissettiğiniz bu kardeşlik duygusu ilerleyen bölümlerde sizlerinde adeta içine işleyecek. Özellikle karakterlerin başından geçen olaylar sizlere bir çok duyguyu bir arada yaşatacak.Bir şeylerin değişmesi gerek…

Sürekli devam eden bu dram, savaş ve suçlar dizinde babasının bırakmış olduğu notlardan yola çıkarak bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanan baş karakterimiz Jackson kulüp için daha yararlı olduğuna inandığı bir yol çizmektedir. Babasının yazdığı notlarda her geçen bölümde daha derine inen Jackson düzeltmeye çalıştığı bu düzende her bölüm kendisini daha çok sorunun içerisinde bulacak.

Her adım yeni bir sorun..

Attığı her adımda kendisini yepyeni bir mücadelenin içerisinde bulan Jackson giderek daha da çıkmaza girdiğini görecek. Fazlası ile acı ve kayıp ile dolu hayatında kurtulmak istediği şiddet ve cinayetlerden kaçamayarak kendisini daha da fazla bu tip olayların içerisinde bulacak. Sevdikleri ve ailesini koruma mücadelesi ona asla yaşamak istemeyeceği olayları yaşatacak.İhanet ve yalanlar 

Her ne kadar kulüp üyeleri arasında ki bağ çok güçlü olsa da insanları bir arada tutmak için söylenen yalanlar, yapılan yanlışlar peşlerinde cinayetleri de getirecektir. Söylenen her bir yalan başka bir yalanı ve bu yalanlar da ihanetleri kaçınılmaz kılacaktır. Tüm bu olaylar kulüp üyeleri arasında aşılamaz sorunlara sebep olacaktır. Her bir karakterin yaşadığı olaylar onları daha çok dram ve acının içerisine çekecek ve intikam duygularının artmasına sebep olacak.

Son olarak 

Hiç bir bölümünde aksiyonun eksik olmadığı, suçluların ve çetelerin cirit attığı bu diziyi sağlam bir psikoloji ile izlemenizi mutlaka tavsiye ederim. Yaşanan her olayda sizi biraz daha içerisine çeken dizi hem oyuncuların başarısı hemde dizideki olayların kurgulanması ile izlenmeyi sonuna kadar hak ediyor. Dizi size bir çok duyguyu bir arada yaşatacak ve hangi diziyi izlerseniz izleyin her zaman aklınızın bir ucunda kalacak sahneleri ile bir süre sonra içinizde tekrar izleme isteği uyandıracak. Bolca dram ve üzüntünün olduğu dizi final sahnesi ile sizi çok şaşırtacak.
 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Retro Vigor Testosterone

Thanks so much for giving my family an update on this subject on your web-site.
Please realize that if a brand new post becomes available or in case any alterations occur with the current write-up,
I would be considering reading a lot more and knowing how to
make good using of those tactics you write about.
Thanks for your time and consideration of people by
making this website available.