Şaman ( Kam ) Olduğunun 10 İşareti !

Şamanizm bazı kesimler tarafından bir din olarak düşünülse de aslında bir yaşam biçimidir. Manevi dünyayı keşfetmede, bilincin uyandırılmasında ve insanoğlunun içsel yaralarının iyileştirilmesinde yardımcı olan antik tekniklerin bütünüdür. Şaman ise bu teknikleri uzman bir şekilde uygulayabilen ve bir takım güçlere sahip olan kimsedir. Şaman, “kendini heyecanlandırmak” anlamına gelen “samarambi” ve dans etmek anlamına gelen “sam-dambi” kelimelerinden gelir. Eksi Türkler ‘de Kam olarak da adlandırılır.


İşte sizinde bir şaman olabileceğinizin 10 göstergesi :

1 ) Doğa İle Güçlü Bir Bağ Kurmak

Şaman, yer yüzündeki yaşayan her canlının bir ruhu olduğunu ve birbirleri ile olan derin bağı her zaman hissederler. Bu bağın en güçlü hissedildiği yer ise doğadır. Bu yüzden şaman ve doğa arasında her zaman güçlü bir bağ vardır. Doğa şamanın ruhunu besler ve o da karışılığında şükranlarını sunar. Doğa enerji anlamında da her zaman yüksek olduğu için her zaman kendisine çeker. Ağaçlar ve doğa ile temas halinde olmak şamana huzur verir.

2 ) Başkalarının Görmediklerini Görebilmek

Şamanlar her zaman için etrafına daha dikkati gözlerle bakarlar. Başkalarının göremediklerini görür ya da hissederler. Her zaman için yeni bilgilere ve öğrenmeye açıktırlar. Erken yaşta bu görü yetenekleri fark edilir. İnce ayrıntıları ve detayları hatta bazen diğer insanların onlara anlatmadıklarını bile yalnızca bakarak görebilirler.3)  Başkalarını Okuma Yeteneğine Sahip olmak

Şamanlar yalnızca bakışlara odaklanarak insanların anlatmak istediklerini anlayabilirler. Aynı zamanda şamanlar insanlardan aldıkları enerji sayesinde onlardaki olumlu ya da olumsuz tarafları hissedebilirler. Beden dili bir çok şeyi ele verir ancak şaman yalnızca beden dili ile değil, karşındakine yolladığı ve ondan aldığı enerji ile onu okuyabilir.

4) Gerçekçi ve ya Kehanet Rüyalar Görmek

Şamanların gördüğü rüyalar adeta gerçeği aratmaz. Zaman zaman rüyalarında gelecekten haber alırlar ya da rüyalarında yaşadıkları olaylar gerçek hayatlarında canlanır. Kehanet rüyalar şamanlığın iyi bir göstergesidir. Ruhlar rüyalarda da yaşamaya devam ettiği için gerçeğe yakın rüyalar görmek bir şaman için olası bir durumdur.

5 ) Yalnızlıkta Rahat Hissetmek

Tipik bir toplum içerisinde şamanlar yanlışları normal insanlara oranla daha çok hissederler. Bunun nedeni son derece hassas ve eşsiz olan yetenekleridir. Toplum içerisindeki hataları görmek ve bunları normal insanlardan daha yoğun bir şekilde hissetmek şamanları yalnız kalmaya iter. Bu yalnızlık şamanın kendi iç dünyasına dönmesini ve daha huzurlu olmasını sağlar.6 ) Ellerinde İnce Bir Enerji Hissetmek

Şamanlar her zaman bir takım enerjiler barındırırlar. Bunlar şamanın inandığı veya gördüğü şeylere bağlı olarak değişebilir. Ancak genel anlamda bir şamanın dokunuşundan insanlar olumlu enerjiler alır ve kendilerini iyi hissederler.


7 )  Ölüme Yakın, Mistik ve ya Bedensel Tecrübelere Sahip Olmak

Şamanlar genellikle ölüme yakın bir tecrübe yaşadıklarında bunu yeniden doğuş olarak görürler. Yeniden doğuştan geçen bir şaman o ana kadar bildiği her şeyi bir kenara bırakır ve ruhsal bilgeliğe erişir.

8 ) Başkalarının Acılarına Yarım Etme ve Hafifletme

Şamanizm temel olarak bakıldığında evrendeki temel dengeleri yerinde tutabilmektir. Bu dengeler bozulduğunda ortaya acı çıkar. Şamanın görevlerinden birisi de bu dengeleri yerine getirebilmektir. Şaman enerjisi, konuşması ya da yaptıkları ile acılara son verebilir yada hafifletebilir.

9 ) Ruh Hayvanı Tarafından Ziyaret Edilmiş Olmak

Şamanlar her zaman için hayvanlardan yada hibrit ( yarı insan yarı hayvan ) canlardan yardım alırlar. Canlılar onlara yol gösterir ve karar almalarında yardımcı olur. Ruh hayvanları özellikle transa geçilince ya da rüyalarda ortaya çıkarlar.

10 ) Fiziksel Farklılıklara Sahip Olmak

Şamanlar toplumun geri kanalına göre fiziksel olarak farklılıklara sahiptirler. Bunlar genelde gözle görülebilir şeylerdir ve şamanı diğer insanlardan ayırır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
vişne çürüğü
vişne çürüğü
2 yıl önce

Kendimdeki birçok özelliği bu yazıda buldum. Bu konuyla ilgili daha çok yazılarınızı merakla bekliyorum.

limon kabuğu
limon kabuğu
2 yıl önce

Arkadaşımla beraber merakla okuduk. Şamanizm ve şamanlarla ilgili daha çok yazı yayımlamanızı bekliyoruz. Başarılar.