RYO Ne Demek? – Açılımı Nedir?

RYO ne demek genel olarak oyun kategorisinde görülen ve oyuncular tarafından merak edilen oyun türüdür. RYO, rol yapma oyununun kısaltılmış halidir. Rol yapma oyunlarında oyuncuların asıl amaçları, belirli karakterlere bürünüp karakterin hayatına yön vermek ve oyunun eğlencesini gerçek hayat gibi yaşamaktır. Diğer oyun türlerine göre birçok oyuncu tarafından singleplayer’ı ya da multiplayer’ı tercih edilmektedir. Rol yapma oyun türlerinin tek oyunculu bölümlerinde karakterler genel olarak oyun tarafından verilmektedir, bu durum çok oyunculu bölümde oyuncuların kendi istekleri üzerine karakteri oluşturmasına açıktır. 

RYO Ne Demek? Neden Oyuncular Daha Çok RYO Türünü Seçiyor?

RYO Ne Demek? - Açılımı Nedir?

Oyuncuların, oyun kategorilerinden rol yapma oyun türlerini asıl seçme amaçları karakterlerin hayatlarına tam anlamıyla yön verebilmeleridir. Rol yapma oyunlarında diğer oyun türlerine göre daha çok diyaloglar geçmektedir. Bilgisayar oyunlarının listesinde ilk başlarda olan oyun rol yapma oyunudur. Rol yapma oyunları oyuncular tarafından hem eğlenerek, hemde arada dram yaşayarak oynana oyun türlerinin arasındadır. Bu kategoride ki oyunlarda, oyuncuların belirli kurallarını da olduğunu unutmamak gerekir. Belirli kurallar arasında karakterin hayatına yön verirler ve bu kuralların dışına asla çıkamazlar.

Son Zamanlarda En Çok Sevilen RYO Oyunları Nelerdir?

RYO Ne Demek? - Açılımı Nedir?

Pillars of Eternity

Pillars of Eternity, Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve satışa sunulan rol yapma oyunudur. Diğer rol yapma oyunlarına göre biraz daha modern olmasıyla birlikte de aşırı derece de eğlenceli ve birçok oyuncu tarafından sevilen oyundur.

Divinity: Original Sin 2

Divinity: Original Sin 2, eski sürümleriyle birlikte birçok oyuncu tarafından sevilen ve oynanan oyundur. 14 Eylül 2017 yılında oyun dünyasına katılmasıyla birlikte diğer sürümleri gibi bu sürümü de yüksek bir oyuncu kitlesi toplamış bulunmaktadır.

Wasteland 2

Wasteland 2, inXile Entertainment tarafınca geliştirilmiş ve satışa sunulmuştur. Wasteland 2, tek oyunculu bir rol yapma oyunudur. 19 Eylül 2014’te ilk defa piyasaya sürülmüş ve oyuncular Wasteland’ı aşırı derece de beğenerek yüksek bir kitle oluşturmuştur.

Legend of Grimrock 2

Legend of Grimrock 2, 15 Ekim 2014 yılında piyasaya sürülmesiyle çok sevilen rol yapma oyunlarının arasında yer almıştır. Legend of Grimrock 2, aksiyon rol yapma oyunlarının kategorisine girmektedir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments