PUBG Nedir? – PlayerUnknown’s Battlegrounds

PUBG nedir cevabını oyuna yeni başlayacak olanlar çok merak etmektedirler. PUBG, PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın kısaltılmış halidir. Tamamıyla battleroyale oyunu olmasıyla birlikte, takım oyunlarında minimum iki, maksimum dört kişiden oluşmaktadır. Takımla ya da tek başına belirli bir yere uçaktan atlayıp bir süre sonra paraşüt açılmaktadır. Haritaya inildiğinde ilk olarak, loot denilen eşyaların toplanması ve daha sonrasında ise savaşa girilmelidir. Toplamda yüz kişi ile savaştıktan sonra birinci olana oyun tarafından çeşitli ödüller veya level atlama sağlanıyor. PUBG’nin asıl sürümü ise 2017 yılında piyasyaya sürülmüştür. PlayerUnknown’s Battlegrounds’ta zaman zaman oyuncuların arasında çeşitli turnuvalar yapılmaktadır, kazanana ise ödüller verilmektedir. Bu şekilde çeşitli turnuvaların yanında e-spor maçları da bulunmaktadır. Onlarca takımın arasından birinci gelene yüksek miktarda bir ödül verilmektedir.PUBG Nedir? Ne Tür Modları Bulunmakta?

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın toplamda iki adet modu bulunmaktadır. Bu modlar ile oyun daha farklı açılardan oynanmaktadır. Bu iki moda birinci şahıs gözü ve üçüncü şahıs gözü denmektedir. Birinci şahız gözünden oynandığında karakterin gözünden, tıpkı kendi gözünüz gibi görülmektedir. Bu durumunda haliyle bazı dezavantajları bulunmaktadır.Üçüncü şahısta kapıyı açıp adam geliyor mu diye bakılırken, birinci şahısta bu pek mümkün olmamaktadır. Üçüncü şahıs, birinci şahıstan çok farklıdır. Üçüncü şahısta karakteri görürken birinci şahısta bu yoktur. Fakat üçüncü şahıs oynanmaya başlandığında oyunda oyun içerisinden birinci şahısa da geçebilmek için bir tuş bulunmaktadır. Bu tuşa tıklandığı andan itibaren birinci şahıs ya da üçüncü şahısa geçiş sağlanmaktadır. Bu tuş birinci şahıs girildiğinde bulunmamaktadır.

En Fazla Kaç Kişi İle Oynanabilir?

PUBG nedir

PlayerUnknown’s Battlegrounds en fazla 100 kişi ile oynanmaktadır. Yüzün üzerine asla çıkamaz fakat zaman zaman oyun 98 ya da 97 kişide de başlayabilmektedir. PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın şimdiye kadar toplamda 3 aynı tür oyun yayımladığı da mevcuttur. 3 aynı tür oyunların hepsinde yüz kişi ile başlayıp, son bir kişi ya da bir takım kalana kadar devam etmektedir. Oyun içerisinde takım arkadaşı vurulup düştüğünde tekbir tuş işe onu ayıltmak mümkündür. Gerekli malzemeler ile armor ya da can fullemesi de mevcuttur.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments