PES Nedir? – Nasıl Oynanmaktadır?

PES nedir veyahut PES nasıl oynanır tarzı sorular ile oyun geliştikçe günümüzde çok sık karşılaşmaktayız. PES ilk olarak 2001 yılında Pro Evolution Soccer adı ile oyun dünyasına katılmıştır. Oyun dünyasına katılmasıyla birlikte oyun fazlasıyla sevilerek, oldukça fazla bir kitlede elde etmiştir. PES genel olarak futbol fanatikleri ya da bu tür oyunları sevenler tarafından çok oynanmaktadır. Oyunda bulunan futbolcular tümü ile lisanslıdır. PES gibi bir futbol oyununun online yani çevrim içi versiyonu da bulunmaktadır. Takım seçme renklerinin arasında toplamda üç renk seçilebilmektedir. Üç renk seçme amacı iki forma ve takımın logosuna aittir. Oyun içerisinde takıma ait oyuncularda seçilebilmesi mümkündür. Pro Evolution Soccer gibi bir oyunun kategorisi futbol video oyunlarının arasında yer almaktadır. Pro Evolution Soccer’da oyuncular istedikleri kadar maç yapabilmektedirler, bunda hiçbir sıkıntı yoktur.PES Nedir? Nasıl Oynanır?

PES nedir

PES oynayabilmek için belirli platformlara gerek vardır. Bilgisayar, Playstation gibi platformlar ya da daha farklıları. Oyunu bilgisayarda oynayanlar için “S” tuşu ile pas, “D” tuşu ile şut, “Q” tuşu ile oyuncu değiştirme yapılmaktadır. Pro Evolution Soccer’ı Playstation ya da daha farklı kol ile oynanabilen platformlardan oynayanlar içinse, “R1” tuşu ile oyuncu hızlandırılabilir, “L3” ile oyuncu yönlendirilebilir, “X” tuşu ile takım arkadaşına pas verilebilir, “Üçgen” tuşu ile takım arkadaşa ara pas verilebilir, “O” tuşu ile orta açabilir ve son olarak ta “Kare” tuşu ile şut çekilebilmektedir. Pro Evolution Soccer tarzı oyunların birçoğu bu şekilde oynanmaktadır, bir süreden sonra ayarlara alışıldığında oyun tamamıyla kolay gelecektir.Oyun Hangi Firmaya Aittir?

PES gibi futbol meraklıları için geliştirilip yayımlanan bir oyununda arkasında oldukça gelişmiş ve bilgili bir firma olması gerekir. Bu durumda PES’in geliştirmiş ve yayımlamış olan firması Konami devreye girmektedir. Pro Evolution Soccer yani PES, Konami firmasına aittir. Birçok insan firmayı tam olarak tanımamaktadır fakat Konami dünyaca ünlü bir firmadır. Firmanın asıl merkezi Japonya’da olmasıyla birlikte kuruluş tarihi de o kadar eskidir. 21 Mart 1969 yılında firmaların arasında giriş yapan Konami, gün geçtikçe değerlenmiş ve oldukça fazla bir önem kazanmıştır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments