Muhteşem Bir Filmdi !

Film izlemeyi kim sevmez ki? Bizi birbirinde farklı serüvenlere birbirinden farklı ruh hallerine ve bambaşka dünyalara sokar. Ancak bu kadar çok film varken hangisi en güzeli? İşte sizlere izlediğinize asla pişman olmayacağınız film önerileri.1) Başlat: Ready Player One

Tür: Bilim kurgu IMDB: 7.9 Yapım: 2018 

 

Bir dünya düşünün gerçeklik ile sanal alem birbirine karışmış. Filmdeki kahramanımız Wade Watts  yıllar önce anne ve babasını kaybetmiş ve kendisini sanal aleme atayan Wade burada kendisine sıfırdan bir hayat kurmuştur. Ancak bu sanal dünyanın yapımcısı yakın zamanda hayata gözlerini yumacak ve bu sanal dünyanın içerisine anahtarlar gizleyecektir. Bu anahtarları ele geçirenin tüm bu oyunun sahibi olacağı filmde gerek eşsiz kahramanları gerekse gerçek bir bilgisayar oyununu aratmayacak sahneleri ile sizlere gerçekten güzel zaman geçirtecek.

 

 

2) Yıldızlararası – Interstaller

Tür: Bilim Kurgu IMDB: 8.6 Yapım: 2014 

 

Daha önce izlemiş olsanız dahi tekrar hatta tekrar izlemek isteyeceğiniz bir film. Dünyanın artık son zamanlarıdır ve yavaş yavaş ömrü dolmaktadır. Ama üzerinde yaşanabilecek başka bir gezegen bulunabilir mi?  İnsanlığın kaderi ve geleceği bu gezegene bağlıdır.  Ancak uzaydaki zaman farkı kahramanlarımızın başına büyük problemler açacaktır. Hiç bitmesin isteyeceğiniz ve harika uzay sahneleri ile sıkılmadan izleyeceğiniz bir film. Mutlaka denemelisiniz.3)Zootopia – Zootropolis Hayvanlar Şehri

Tür: Animasyon IMDB: 8.3 Yapım: 2016 

Walt Disney stüdyolarından çıkmış hem çocuklara hemde yetişkinlere keyifli zaman geçirtecek güzel bir film. İnsanların günlük yaşantısını hayvanlar üzerinden işleyen filmde konuşan tikli ve polis olmak isteyen tavşanımız kendilerini sürükleyici bir maceranın içerisinde bulmakta. Komik karakterleri, gizemli ve eğlenceli kovalamacaları ile izlenmesi gereken bir film. Sıkılmadan izleyeceğiniz bu yapımda ailece güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

4)Bayan Peregrine in Tuhaf Çocukları – Miss Peregrine s Home for Peculiar Children

Tür: Macera IMDB: 7.1 Yapım: 2016

 

Çok sevdiği büyük babasını kaybeden bir çocuk büyük babasının ona bırakmış olduğu gizemli notların peşinden gitmektedir. Bu notları takip ederken kahramanımız kendisini sihirli bir dünyanın kapılarını aralarken bulacaktır. Bu serüvende tanıştığı bayan Penegrie’nin evinde bir kaç tuhaf çocukla kalmaya başlayacak ve onlarda bir tuhaflık olduğunu fark edecektir. Ancak onların düşmanları vardır ve düşmanları görmeye başladığında kendisininde farklı olduğunu anlayacaktır.5) Logan

Tür: Bilim Kurgu IMDB: 8.5 Yapım: 2017 

Logan ve Profesör Charles Xavier, X-Men’in Nathaniel Essex tarafından yönetilmesi nedeni ile gelen kayba istemeyerekte olsa alışmak zorundadırlar. Kahramanımız Logan’ın iyileşme gücü gittikçe zayıflamakta ve Profesör Charles Xavier’in de Alzheimer hastalığı herşeyi unutmasına ve hatırlayamamasına neden olmaktadır.  Tüm bunlara rağmen Logan, Nathaniel Essex’i yenmek zorundadır. Ancak bunu tek başında değil muhteşem küçük Wolverine ile yapacaktır. Bu film sizlere üzüntü, heyecan ve mutluluğu aynı anda yaşatacak.

 

 

6)Özgürlük Yolu – Into the Wild

Tür: Macera IMDB: 8.2 Yapım: 2007 

Christopher McCandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş, aile gibi tüm sorumlulukları geride bırakarak tüm parasını yakıyor. Alaskada doğayla iç içe bir hayat yaşamak için yola koyuluyor. Christopher çıktığı bu yolda bir çok insanlar karşılaşıyor ve bin bir türlü maceraya atılıyor. Doğayı kendisine ev ediniyor. Tüm serüveni boyunca tanıştığı orta yaşlı bir çift ve yaşlı bir adam ile unutulmayacak ilişkiler kuruyor. İki yıl süren bu yolculuğunda yanında ihtiyaç duymadığı hiç bir şeyi alamayan Christopher hiç kimseyle iletişim kuramıyor. Özgürlüğü sizlere sonuna kadar hissettirecek bu film size bazı şeyleri sorgulatacak.

 

 

7)O – it – Es

Tür: Korku IMDB: 8.1 Yapım: 2017 

Küçük bir kasabada yaşayan ve aynı okulda okuyan bir grup arkadaşın okulları tatil olması nedeni ile genellikle bir arada vakit geçirmektedirler. Bu yedi arkadaş okulda diğer çocuklar tarafından dışlanırlar. Ancak bu onlar için başlarına gelecek sorunların yanında hiç bir şeydir.  Bir yandan ergenlikle uğraşan kahramanlarımızın başına hiç beklemedikleri bir bela açılır. Pennywise adında bir palyaço yedi çocuğa korku dolu anlar yaşatacaktır. Onların korkularına göre şekil alabilen bu palyaço onlara dehşet saçacaktır. 7 çocuğun verdiği bu hayatta kalma mücadelesi sizlere de heyecan dolu anlar yaşatacak.8)Dunkirk

Tür: Aksiyon IMDB: 8.1 Yapım: 2017 

Bir İngiliz savaş filmi olan bu yapım sizlere aksiyon dolu anlar yaşatacak. Sizlere savaşın içerisinde olduğunuzu adeta hissettirecek. İkinci dünya savaşı sırasında geçen film Fransa Savaşında Belçika, Britanya ve Fransız müttefik askerlerinin Dunkirk, Fransa sahil ve limanında Alman askerleri tarafından sıkıştırılmasını konu alıyor. Her anında sizlere savaşın ne kadar kötü olduğunu hissettirecek ve aksiyon dolu sahneleri ile sizi içine çekecek.

 

 

 

 

9)John Wick 2 – John Wick Chapter 2

Tür: Aksiyon IMDB: 8.4 Yapım: 2017 

Serinin ikinci filmi olan bu film de John Wick’in verdiği mücadele ülkenin en ünlü tetikçilerine karşı oldukça zorlu olacaktır. Roma şehrinde geçen olaylar bol bol aksiyon ve bir o kadar da karmaşık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Devamlı aksiyonun tam merkezinde bulunacağınız bu film sizlere hiç bir şekilde zaman kaybı gibi hissettirmeyecek.

 

10) Ayı Teddy – Ted

Tür: Komedi IMDB: 7.6 Yapım: 2012

8 yaşındaki John bir noel gecesi oyuncak ayısının canlanmasını ve kendisi ile konuşmasını ister. Ertesi sabah en iyi 2arkadaşı olan Ted geveze ve canlı bir ayıcığa dönüşür. John çok sevinmiş olasa da unuttuğu bir şey vardır herkes büyür. 30 lu yaşlarında olan John dostu Ted ile bir ömür geçirmiş ve aynı evi paylaşmıştır. John’dan çok daha çapkın olan Ted bir o kadar da şirin bir yaratık olmuştur. Ancak Ted’in bir sorunu vardır John’u kimse ile paylaşmak istemez.

 

Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bizler ile paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler..

 

 

DİĞER YAZILARIMIZA DA GÖZ ATIN :

En yeni : iMDB Puanı Yüksek En Yeni 2018 Filmleri

2018 ‘de Çıkmış Aksiyon  Filmleri

2018 ‘de Çıkmış IMDB Puanı Yüksek Komedi Filmleri

2018 ‘de Çıkmış IMDB Puanı Yüksek Yabancı Diziler

2018 ‘de çıkmış IMDB Puanı Yüksek Dram Filmleri

2018 de Çıkmış IMDb Puanı Yüksek Bilim Kurgu Filmleri

2018 ‘de Yeni Çıkmış Imdb Puanı Yüksek Film Önerileri

IMDB Puanı En Yüksek Yabancı Diziler

 

INSTAGRAM ‘DA BİZİ TAKİP ET PAYLAŞIMLARIMIZDAN VE HER YAZIMIZDAN ANINDA HABERDAR OL :

INSTAGRAM/ALTERNATİFDUNYAM
 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments