Muhteşem Animasyon Filmleri

Muhteşem Animasyon Filmleri

Animasyon filmleri her ne kadar çocukların izleyebileceği bir film kategorisi olarak görünüyor olsa da bir çok yetişkinin de tercih ettiği bir kategoridir.  Eğlenceli maceraları ve eşsiz karakterleri ile her yaştan insanın ilgisini çekmesi gayet doğal. Ayrıca bu kadar keyifli vakit geçirmemizi sağlayan bu filmleri sadece çocuklara bırakmak büyük bir haksızlık bence. İşte mutlaka izlemeniz gereken animasyon filmleri.1) Coco  – Koko

Coco

Yapım: 2017 IMDB: 8.72

Fakir bir mahallede yaşayan Miguel’in en büyük hayali televizyonda izlediği gitarist gibi bir müzisyen olmaktır. İzlediği gitaristi o kadar çok sevmiştir ki sürekli onunla tanışmak istemiştir. O güne kadar onun gibi bir gitarist olmak için uğraşmıştır. Ve aradan uzun yıllar geçecek ve hayalinde ki gibi o gitarist ile tanışmak isteyecektir. Fakat bu efsane sanatçı ölmüştür. Miguel çok üzülmüş olsa da onun gitarına ulaşmaya çalışacaktır. Gitarı eline alıp ilk kez çalmaya kalktığında ölülerin canlandığını fark edecektir. Animasyon sevmiyor olsanız dahi bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

 

 

2) Karmakarşık – Tangled

Tangled

Yapım: 7.8 IMDB: 7.8

Orta çağda yaşayan Flynn Rider dünyanın en tehlikeli ve popüler eşkiyasıdır. Ancak bir gün güzeller güzeli, cesur ve 20 metre altın sarısı saçlara sahip Rapunzel tarafından esir alınır. Masalın bambaşka versiyonu olan bu film komik diyalogları ile sizleri de güldürecek. Flynn’i esir alan Rapunzel onun ile bir anlaşma yapacak ve süper bir at, aşırı korumacı bir bukalemun ve haydutlar aksiyon dolu bir maceraya atılacaklar.

 

 

 

3) Cesur – Brave

Brave

Yapım: 2012 IMDB: 7.6

Merida, kral ve kraliçe Elinor’un okçuluk konusunda fazlası ile yetenekli deli dolu kızlarıdır. Kaderinin tamamı ile kendi ellerinde olduğuna inan Meride yüz yıllardır süre gelen bir geleneğe karşı çıkar. Bazı lordlar tarafından sevilmeyen kızıl saçlı kahramanımız kararları ile krallıktaki düzenleri bozar. Bilge bir kadına başvurduğunda onu uğursuz bir dileğin beklediğini öğrenir. Merida onu bekleyen tehlikeli güçlerin farkına varır ve çok geç olmadan kötü güçleri ortadan kaldırmaya çalışırken bir yandan da gerçek cesaretin farkına varacaktır.4) Karlar Ülkesi – Frozen

Frozen

Yapım: 2013 IMDB: 8.0

Krallık, karlar kraliçesinin laneti ile ebediyen sürecek bir kışa mevsimine mahkum edilmiştir. Kış mevsiminin yaşandığı bu krallıkta yaşayan Anna karlar kraliçesini bulup bu durumu sonlandırmaya, krallığı ve insanları eski haline döndürmeye  karar verir. Macera dolu ve masalsı bir yolculuğa çıkan Anna’ya usta bir dağcı olan Kristoff eşlik edecektir.  Oldukça basit görünen bir planları olan kahramanlarımız bu yolculuklarında aşmaları gereken bir dağ ile yolculukları giderek zorlaşmaya başlar. Mitolojik yaratıklar ve büyüler ile yolculuklar giderek daha tehlikeli bir hal almaya başlar. Ancak asıl zor olan zamana karşı mücadele ediyor olmalarıdır.

 

 

5) Oyunbozan Ralph – Wreck It Ralph

Wreck It Ralph

Yapım: 2012 IMDB: 7.82

Ralph her zaman günü kurtaran ve tam bir yıldız olan Felix’in gölgesinde kalmaktan çok sıkılmıştır. Ancak yıllar boyunca aynı şeyin devam etmesinden ve Felix’in ihtişamını sürekli görmesinden sonra Ralph kötü çocuk rolünü oynamaya karar verir. Konuları kendince ele alır ve kendisinin bir kahramanın gerektirdiği özelliklere sahip olduğunu göstermek için video oyunların her jenerasyonu içerisinde bir oyundan diğerine giden bir yolculuğa başlar. Ralph istemeden ölümcül bir düşmanı salıverir. Ralph bir kahraman gibi günü kurtarabilecek midir ?

 

 

6) Kayıp Balık Dori – Finding Dory

Finding Dory

Yapım: 2016 IMDB: 8.0

 

Nemo’dan sonra bu kez kahramanımız Dori. Ailesinin onu neden bıraktığını anlamaya çalışan dori büyük bir maceraya yelken açmaktadır. Ancak Dori’nin ciddi bir problemi vardır ve 10 saniyede hafızasını kaybetmektedir.  Bolca maceranın olduğu film sizlerede eğlenceli anlar yaşatacak.  Bu yolculukta Dori’ye Nemo ve Merlin’de eşlik edecek. Peki ama hafıza kayıplarına rağmen Dori ailesini bulabilecekmi?
 

 

7) RİO

RİO

Yapım: 2011 IMDB: 7.0

Kahramanımız henüz uçmayı dahi öğrenememiş evcil bir papağan. Mavili (Blu) isimli papağanımız  sahibi ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan Linda ile Minnesota’nın Moose Lake şehrinde konforlu ve rahat  bir hayat sürmektedir. O güne kadar Mavilinin makav papağanlarının son örneği olduğunu düşünen ikili  Rio de Janeiro’da Harika (Jewel) isimli bir dişi makavın yaşadığını öğrenince çok çok uzaklardaki  bu egzotik diyara doğru yola çıkarlar.  Ancak yolda beceriksiz bir kaç hayvan taciri tarafından kaçırılan papağanlarımızı bolca macera ve aksiyon beklemektedir. Animasyon filmleri arasında hayvanların konuşması gayet normal ama papağanlar bir başka güzel.

 

 

8) Bolt

Bolt

Yapım: 2008 IMDB: 7.2

Bir Alman Çoban Köpeği olan Bolt o güne kadar ki hayatını bir aksiyon tv şovunun kahramanı olarak geçirmiştir ve kendinisinin özel güçlere sahip olduğuna inanmaktadır. Bir gün stüdyodan uzaklaşır ve aslında dişi bir kedi olan  Mr. Mittens ve Rhino adındaki hamster ile tanışır. Hayatın stüdyodakinden farklı olduğunu anlayan Bolt süper güçlerinin gerçekte var olmadığını görmeye başlar. Animasyon kategorisinde yapım yılı biraz eski olsa da izlemekten keyif alacaksınız.

 

 

 

9) Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

Yapım: 2010 IMDB: 8.2

İri yapılı vikinglerin ve efsanevi ejderhaların yaşadığı bir dünyada geçen macera dolu bir komedi filmi. Ejderhalar ile savaşmanın bir yaşam biçimi olduğu Berk adasında yaşayan vikingli bir delikanlının kabul töreni yaklaşmaktadır. Bu kendisini kabilesine ve babasına kanıtlayabilmesi için tek şansıdır. Ancak olaylar çok farklı bir şekilde gelişecek ve yaralı bir ejderha ile karşılaşacaktır. Ve bu andan sonra hayatı asla eskisi gibi olmayacaktır. Animasyon filmleri arasında sıkılmayacağınız filmlerde birisi.

 

 

 

10) 6 Süper Kahraman – Big Hero 6

Big Hero 6

Yapım: 2014 IMDB: 8.2

Oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro kendisini bir anda aklına gelmeyecek bir suç örgütünün içinde bulur. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili ‘San Fransokyo’ şehrini yok etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımı ile Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusunda yerini alır . Onları Hiro’nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır. Animasyon kategorisinde sizlere keyifli zaman geçirecek bir film.

 

 

 

Hem çocuklarınız ile hemde tek başınıza iken izleyip eğlenceli vakit geçirebileceğiniz filmleri derkedik. Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bizler ile paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler…0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments