MSi Anakart BIOS Sanallaştırma Açma

MSi Anakart BIOS sanallaştırma açma, Virtualization Technology’nin aktif olması anlamına gelmektedir. Virtualization Technology özelliğini açabilmek için ilk olarak BIOS’a girilmesi gerekmektedir. MSi kullanıcılarının bazı sorunlarının arasında sanallaştırmanın devre dışı kalması da bulunmaktadır. Virtualization Technology özelliği ile telefonda oynanan bir çok oyunu bilgisayara emulatör indirerek oynayabilmekteyiz. Sanallaştırmanın bir bilgisayarda açılması bazı zamanlarda önemli olmaktadır, eğer ki bilgisayar sanal bir makine ise Virtualization Technology çok önemli bir etkendir. Sanallaştırma ile birlikte birden fazla işletim sistemini kurabilmek ve bilgisayar başlarken seçilen işletim sistemini çalıştırmak mümkündür. Virtualization Technology ile bir işletim sisteminden diğerine geçebilmek için bilgisayarı yeniden başlatmaya gerek kalmamaktadır. Bilgisayar içerisinde yeni bir bilgisayar oluşturulur ve var olan işletim sisteminden, başka bir işletim sistemi aynı anda kullanılabilmektedir. Virtualization Technology  ile Windows içerisinde aynı zamanda bir pencere sayesinde Linux’ta kullanılabilmektedir. Sanallaştırma ile birlikte aynı zamanda kurumsal bir işiniz var ise orada ki bilgisayarları tek bir makine üzerinden kontrol edilebilmektedir. Depolama alanları Virtualization Technology sayesinde bölünerek her makineye daha fazla yer ayrılmaktadır. Son zamanlarda ki sanallaştırma açmalarda sunucu ya da depolama sistemi üzerine açılmamıştır, direkt olarak SAN üzerine açılmıştır.MSi Anakart BIOS Sanallaştırma Açma – Virtualization Technology Nedir?

MSi Anakart BIOS sanallaştırma açma

Virtualization Technology sanal makineler tarafınca bakılırsa hayat kurtarıcı olmaktadır. Donanım üreticileri ya da bazı yazılım firmaları tarafınca kurulan sanallaştırma çok sayıda sunucuyu kontrol edilebilmesi, sanal network ve test ortamlarını arttırır. Virtualization Technology sayesinde yatırım, yönetim ve bakım malzemelerini sağlını arttırmasını sağlar. Network sunucularda RAM’ler bozulmuş, diskler çökmüş ve hepsinin yenisini almakta zor olacaktır. Bu zorlukların üstesinden gelebilmek için bilgisayarlarda sanallaştırma ortaya çıkmıştır.

Virtualization Technology Nasıl Aktif Edilir?

MSi Anakart BIOS sanallaştırma açma

Virtualization Technology’yi aktif edebilmek için iki çözüm yolu vardır. Bu çözümlerden birisinde click BIOS kullanılması gerekmektedir. Hayatında ilk defa sanallaştırma açacak olan bilgisayar kullanıcısı için bu durum çok zor olmaktadır. İlk olarak click BIOS menüsüne bilgisayar açılırken girip, sağ üstte ki arama butonundan “SVM” yazarak ekranımızda Virtualization Technology açabilmek için ayarları bulunmaktadır. Diğer bir çözüm yolu; Ez mod ve advenced mod diye ikiye ayrılmaktadır. “F7” ile advanced moda geçip “OC>CPU features” kısmına girdikten sonra SVM ayarları direkt olarak karşımıza çıkmaktadır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments