Mortal Kombat 11 Karakterleri – En Popüler

Mortal Kombat 11 karakterleri oyuna yeni başlayacak olanlar bilmemektedir. Mortal Kombat’ta bir sürü karakterler, hayaletler bulunmaktadır. İlk oyun 1992 yılında Midway tarafından yayımlandı, Mortal Kombat bir dövüş oyunu serisidir. Oyunda günümüze kadar gelen en popüler toplam karakter sayısı 10 tanedir. John Tobias ve Ed Boon tarafından geliştirilip, piyasaya sürülen Mortal Kombat oyuncular tarafından oldukça beğenilen bir seri olmuştur.Mortal Kombat 11 Karakterleri – ScorpionMortal Kombat 11 karakterleri

Scorpion, Mortal Kombat oyuncuları tarafından hem sevilen hemde oyunda en çok oynanan bir dövüş ve kurgusal bir karakterdir. 1992’de oyunun yayımlanmasıyla birlikte Scorpion’da oynanıp, en çok sevilen 7 karakterlerin arasında yer almayı başarmıştır. Scorpion, intikam almak isteyen ölümsüz bir karakterdir.

Raiden

Raiden, oyunun asıl sahibi olan John Tobias ve Ed Boon istekleri üzerinde geliştirip, oyuna aktarılan karakterdir. Raiden’e yüce tanrılar tarafından dünyayı koruma görevi, bir kutsal görev olarak verilmiştir. Raiden’De tıpkı Scorpion gibi ilk dövüşçülerin arasında yer almaktadır.

Sub-Zero

Sub-Zero, 1992 yılında oyuna ilk aktarılan karakterlerin arasında yer almaktadır. Bütün Mortal Kombat serilerinde bulunduğu tek karakterdir ve oyunda oldukça fazla bir yeri vardır. Mortal Kombat’ta Sub-Zero adıyla bulunun iki kardeş vardır.
 

Shao Kahn

Shao Kahn, tıpkı Sub-Zero gibi bütün oyun serilerinde bulunmaktadır. Shao Kahn, Outworld’ün savaş ağası ve imparatoru olarak belirlenmiştir.

Liu Kang

Liu Kang, Mortal Kombat’ın önemli karakterlerinden biridir. İlk defa 1922’de Mortal Kombat yayımlandığında görülmüştür ve hala günümüzde seride bulunmaktadır. Liu Kang aynı zamanda bir ejderhaya dönüşebilir ve düşmana alev topu atabilmektedir.

Sonya Blade

Sonya Blade, tamamen kurgusal bir karakter olmasıyla birlikte serinin ilk oyununda görülmüştür. Sonya Blade’in asıl amacı Earthrealm karakterini korumaktır.

Skarlet

Skarlet, oyuna tam olarak 2011 yılında katılmıştır. Mortal Kombat’ın ilk ve tek DLC karakteri olarak oyun dünyasına katılmıştır. Skarlet hakkında aslen Ermac karakterine benzerlikleri olduğu hakkında da söylentiler hala ortada dolaşmaktadır.

Kabal

Kabal, diğer birçok karakter gibi oyunun asıl sahipleri olan John Tobias ve Ed Boon isteği üzerine geliştirilip, tasarlanan ve daha sonrasında oyuna aktarılan karakter olmuştur. Mortal Kombat’ın daha çok hikaye modunda görülmüştür.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments