Minecraft Nedir? – Hangi Modları Bulunmakta

Minecraft nedir? gibi soruların cevaplarını merak edenler oldukça fazladır. Minecraft dünyada en çok oynanan oyunların arasına girmesiyle beraber bir zamanlarda yasaklama ile ilgili çalışmalar başlatıldığı duyurulmuştu. Birçok oyuncu Minecraft’ı hem eğlenerek hemde oldukça fazla bi şekilde severek oynamaktadır. Minecraft oyuncuya bırakılmış bir açık dünya oyunudur. Oyuncuların kendi istekleri üzerine evlerini, köylerini hatta şehirlerini yapabilmeleri Minecrfat’ta mümkün bir olaydır. Minecraft’ın çok farklı türlerde modları vardır, bu modları indirip kurduktan sonra oyun tamamıyla değişecek biraz daha güzelleşecektir. Minecraft ilk olarak 2009 yılında Mojang firması tarafından geliştirip yayımlanmıştır.Minecraft Nedir? Kaç Tane Modu Vardır?

Minecraft’ın toplamda bir oyun içerisinde üç adet modu bulunmaktadır. Survival, Spectate ve Creative’dir. Survival modunda oyuncu hayatta kalmaya çalışmakta ve kendine sığınmak için ağaçları kesip ev yapmaktadır. Gece olduğuna çeşitli yaratıklardan kaçılması veya öldürüp yeni itemler düşürerek yay gibi eşyalar üretilebilmektedir. Spectate modu ise isminden de belli olduğu gibi izleme modudur.Bu mod ile sunucudaki elmasların, altın veya daha farklı itemlerin yeri hemen bulunabilir ya da bir sunucuda oyuncular izlenebilir. Onun haricinde nerede lav var, nereden gidilmesi gerekiyor gibi görüntülenmektedir. Bu mod genel olarak survival, hayatta kalma modunu hızlı bir şekilde bir bitirmek isteyenler için oldukça işe yaramaktadır. Creative modunda ise yaratıcılık tamamen oyuncuya bırakılır. Tek bir tuş ile bütün bloklara, itemlere erişebilmeyi de sağlamaktadır. Oyuncunun düz bir arazi üzerine ya daha farklı arazilerin üzerine açılan haritalarda, creative modu ile birlikte oldukça büyük bir şehir ya da köy yapılabilir.

Minecraft’ın En Eski Sürümü Hangisidir?

Minecraft Nedir?

Minecraft’ın sürümleri 2009 yılında oyun dünyasına yavaş yavaş katılmaya başladı. 2009’da 0.1.1 sürümü ile tüm dünya tarafından oldukça fazla bir şekilde sevilen bir oyun oldu. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen Minecraft’ta bloklar ya da itemlerde aynı kalmadı. Her yeni sürümde yepyeni canavarlar, yepyeni bloklar ya da yepyeni itemler getirilmektedir. Minecraft tek kişi oynandığında zaman zaman sıkıcı bir oyun olabilir fakat bu duruma arkadaşınız da el atmaktadır. Minecraft’ı arkadaşlarınız ile oynamak aşırı derecede eğlenceli olmaktadır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments