Minecraft Modları- EN SEVİLENLER

Minecraft Modları Oyuna Ne Katar? Minecraft modları oyunu daha güzel hale getirir, minecraft’ta olmayan bloklar, araç – gereçler ve tabii ki de oyunu aynı zamanda kolaylaştırır veya zorlaştırır.

Minecraft Modları Nedir?

Minecraft modları, oyunu daha eğlenceli bir hale getiren, oyuna eklenen eklentilerdir.

MİNECRAFT EN SEVİLEN MODLAR

Minecraft herkesin sevebileceği muhteşem bir oyundur. Minecraft’a güzel modlar da eklendiği zaman tadından yenmiyor, işte en çok sevilen minecraft modları; 

 • Optifine: Minecraft düşük sistemli diz üstü bilgisayarlar da hiç düşünmediğiniz kadar zayıf şekilde çalışmaktadır. Bu mod sayesinde düşük sistemli bilgisayarlar da bile rahatlıkla oynanabiliyor aynı zamanda sadece bununla kalmıyor, oyuna daha iyi bir görüntü katıyor. Oyun içerisinde olan HD dokuları, pürüzsüz aydınlatmaları fazlasıyla göstermektedir.
 • Just Enough Items (JEI): Just Enough Items modu, oyun içinde tüm itemleri aramanıza ve tüm taktikleri göstermeye yardımcı oluyor. Tanımadığınız yeni itemlerin yapılışını öğrenmenize yardımcı oluyor.
 • Here’s What You’re Looking At (HWYLA): Here’s What You’re Looking At modu, imleciniz herhangi bir blok üzerine geldiğinde o blok ile alakalı ipuçları, bloğun adını göstermektedir.
 • The Lost Cities: Bakıma muhtaç olan bir binaların olduğu, herkesin kaybolduğu şehirde eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Bu şehirde asıl amaç kıyamet sonrası ne kadar süre hayatta kalabileceğinizi görmektir.
 • Journeymap: Google haritaları sanki minecraft’a aktarmış gibi oynuyorsunuz. Oyuncular oyun içerisinde bulunan mini map sayesinde konumunuzu görerek oyunu daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Yaptığınız evinizden uzaklaşmak istiyorsanız, hiçbir şekilde kaybolmadan harita üzerinde gezebilirsiniz. Gezdikten sonra mini mape bakarak evinize geri gelebilirsiniz.
 • Botania: Her oyun içerisinde bazı modlar, büyülü nesneler ekleyecektir. Botania, sizleri iyileştiren ve ortamınızı güzelleştiren çiçekler ekleyecektir. 

 • Biosphere: Biosphere oluşturmak yaklaşık olarak yedi saat sürmektedir. Küresel bir şey yapmak minecraft’ta kolay değildir. Neyse ki, Biosphere modu sinir bozucu tüm engelleri ortadan kaldırıyor. Sizi gökyüzünün çeşitli biyomlarına gönderiyor.
 • Chairs: Minecraft’ta arkadaşıyla birlikte rol döndürmek isteyen birçok kişi vardır. Arkadaşınızla birlikte bir cafe yapıp, cafe de oturup bir şeyler içip, konuşmak şeklinde roller yapılmak istenir fakat minecraft bizlere sadece çömelmemizi sağlıyor. Bu mod sayesinde artık bütün merdivenleri sandalye şeklinde kullanıp oturabileceksiniz.
 • Cars Mod: Cars mod, sayesinde artık oyun içinde oradan oraya koşmanıza gerek kalmayacak. Bu mod sizlere araba, motor ve bisiklet veriyor bu araçlar ile gideceğiniz yere kadar yürümüyorsunuz veya koşmuyorsunuz.
 • Decocraft: Bu mod aşırı güzel ve gayet eğlenceli bir moddur. Bir ev tasarlıyorsunuz, daha sonra iç mimar gibi evinizin içini eklenmiş olan nesneler ile istediğiniz gibi dekore ediyorsunuz.
 • Smart Moving: Minecraft hareket etme konusunda bazen kısıtlayıcı olabiliyor. Bu mod o kısıtlamaları kaldırıyor. Yerde sürünmek, duvarlara tırmanmak gibi ve daha fazlası.
 • Rope Bridge: Bir madene gittiğinizi düşünün ve karşıdan karşıya geçeceksiniz, envanteriniz de hiç blok kalmamış. Bu mod o zaman devreye giriyor ve karşı bloktan diğer bloğa veya bir dağdan diğer dağa köprü kurarak rahatlıkla karşıya geçebiliyorsunuz.
 • Carpenter’s Blocks: Minecraft’ta koyulması gereken yere genelde konulmuyor ve simetrik olmuyor. Bu mod ile istediğiniz şekilde nesnelerin şekillerini marangoz gibi değiştirebiliyorsunuz. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments