Minecraft ‘ta Az Bilinenler – Mutlaka Görmelisiniz

Minecraft evreni bir çok macera ve hayatta kalma mücadelesi ile dolu. Bu evrende yapabileceklerinizin neredeyse bir sınırı yok. Bu evrenin az bilinenlerini, daha önce hiç görmediğiniz bilgileri sizler için derledik. İşte Minecraft’ın az bilinenleri.1)  Eğer bir iskelet size ok atarken şeker kamışının içine geçerseniz sizi göremez ve size ok atmaya devam edemez.

İskeletler attıkları oklar ile tam bir baş belası olabiliyorlar. Özellikle canınız az olduğu zamanlarda ve gece karanlıkta koşmaya çalışırken uzaktan attıkları oklar her zaman can sıkıcı olmuştur. İskeletlerden ve attıkları oklardan kaçmak için şeker kamışlarının arkasına saklanabilirsiniz. Şeker kamışının arkasına geçtiğiniz zaman iskeletler artık sizi göremeyecektir.

2) 160 tane kızıl taş meşalesi 1 adet ışık taşı bloğu kadar ışık üretebilir.

Her ne kadar kızıl taş meşalasinin görevi ışık saçmak olmasa da, bazı durumlarda dekorasyon ürünü olarak kullanmak şık gösteriyor. Ancak tam olarak 160 tane kızıl taş meşalesi yalnızca 1 tane ışık taşı bloğu kadar enerji saçabilir.3) Eğer Nether ‘de herhangi bir yere yatak koyup yatmayı denersiniz yatak patlar ve sizi öldürür.

 

Nether bu evrenin en macera dolu yerlerinden birisi. Minecraft evreninde Nether’e giden her oyuncunun aklına buraya bir ev yapmak gelmiştir. Ancak burada yapacağınız evde asla yatak kullanamazsınız. Çünkü burada yatağa yattığınız anda TNT görevi görecektir ve patlar patlamaz sizi öldürecektir.

4) Gün ışığında yanan zombiler eğer örümcek ağına takılmışlarsa gün ışında da olsalar yanmazlar.

Zombiler oyunda gece olduğunda tam bir baş belası olabiliyorlar. Gündüz olduğunda ise yanarak ölen zombiler eğer örümcek ağına takılmışlarsa güneşten etkilenmeyip yanmıyorlar.5) Pistonlar katman kayası, fırın ve obsidyen bloklarını itemezler.

Pistonlar bu oyunda bir çok şeyi itmek yada çekmek için kullanılabilir. Aynı zamanda pistonlar bir çok düzenekte de kullanılmakta. Ancak pistonlar fırınları, katman kayalarını ve obsidyenleri itemez.

6) Enderman ‘lere görünmezlik iksiri atarsanız gözleri görünmez olmaz.

Çıkardıkları sesler ve birden bir ışınlarnmaları sayesinde herkesi biraz olsun gıcık etmiştir Enderman. Eğer bir Enderman’a görünmezlik ikisi atarsanız görünmez olur. Ancak mor gözleri hala görünmeye devam eder.

7) Yatağınzın baş ucuna herhangi bir kafayı koyarsanız yatağa yattığınızda koyduğunuz kafayı görürsünüz.

Gece olduğunda daha hızlı gündüz olması için uyuduğumuz yatakların hemen baş ucundaki bloğun üstüne elde ettiğiniz kafalardan herhangi birini koyarsanız, yatağa yattıktan sonra kafanın içerisinden kafaya ait suratı görürsünüz.8) Blazeler kartopundan hasar alırlar.

Uzaktan attıkları alev topları sayesinde bizlere hasar veren Blazeler kartopundan doğrudan hasar alırlar.

9) Kapının hemen önündeki bloğa ruh kumu koyarsanız oyuncular dışında hiçbir şey kapıdan içeri giremez.

Evinizin kapısının hemen önüne ruh kumu koyarsanız kapıyı açık unutsanız dahi evinizin içine herhangi bir şey giremez. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments