League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri

League of Legends ping düşürme yöntemleri interneti kötü olan herkes tarafından en çok aratılan konuların başında gelmektedir. Rekabetçi oyunlarında pinglerin birden yükselmesiyle oyuncuların performanslarını oyuna tam olarak aktaramayıp aynı zamanda da oyunda takılmalar gerçekleşmektedir. Bu durum oyuncuların hepsini sinir etmekte ve oyunlarını oynatmamaktadır. Oyunlarda pingi çıkan oyuncuların aynı zamanda pingi düşük olan oyuncuya göre daha kötü oynaması da söz konusudur, pingler düştüğünde oyunda ki gösterilen performansta artmaktadır.League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri – Önemli Yöntemler

League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri

İnternet Hızının Kontrolü

Oyunlarda normal pinglerin oldukça fazla yukarısında ise ilk olarak internet hızının kontrol edilmesi gerekmektedir. İnternet hızını ölçebilmek için sağlayıcıların kendi siteleri bulunmakta, bu sitelerde gösterildiği gibi yapıldığında hız testinin sonuna gelinecektir.

Steam’in Özellikleri Kapanmalı

Steam, otomatik olarak oyunlara girildiğinde daha önce indirilmeye başlanan uygulamaların inmesini durdurmayacaktır ve devam edecektir. Bu durum ping artışında çok sık rastlanan hatalardandır. Steam’da “Oyun esnasında indirmelere izin ver” seçeneği kapatılarak oyunlarda hep daha fazla performans hem de daha düşük pingler alınmaktadır.

Modem Yeniden Başlatılmalı

Ping artışında asıl sebeplerden biri de modemin sürekli açık kalmasıdır. Modem yeniden başlatılarak aynı zamanda da güç kablosu da çıkarılmalıdır, başladığında ping yüksek ihtimalli şekilde düşecektir. Bu durum çok eskilerden beri yapılmakta ve birçok kişi de olumlu sonuçlar almaktadır.

Yeni Modem Alınmalı

Pingleri arttıran etkenler çoğu zaman modemin eski olmasından da kaynaklıdır. Ne kadar yöntemler denenip ping yine düşmüyorsa asıl çözüm yeni modem almaktır. Yeni modem alınıp, kullanılmaya başladığı zaman pinglerin az da olsa düşüşleri herkes tarafından fark edilecektir.

İnternet’in Sağlayıcısı İle Görüşülmeli

Oyunlarda ki pinglerin asıl düşüşleri internet sağlayıcıların da bitmektedir. İnternet sağlayıcılarının telefon numaraları arama motorlarında oldukça fazla bir şekilde bulunmaktadır. İnternet sağlayıcısı aranıp sorunlar dile getirildiğinde çözümler denenecek ve ping düşüşleri meydana gelecektir.

İnternet Bağlantısı Kablo İle Yapılmalı

İnternet bağlantısı Wi-Fi ile yapıldığında ethernet kablosuna göre ping artışı meydana gelmektedir. Bilgisayara internet ethernet kablosu ile bağlanıldığında alınan pinglerde düşecek ve oyunlarda ki alınan performans oldukça fazla artacaktır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments