Kişisel Gelişime Nasıl Katkı Sağlanır?

Kişisel Gelişime Nasıl Katkı Sağlanır? , Kişisel gelişim , yaşamınız boyunca oluşturduğunuz rutinlerinizden farklı ve bilinçli davranışlara yönelim göstermektir. Kendini fark etme ve kendini tanımaktır. Kişisel gelişiminizi tamamlamaya başlamanızın ilk adımı hangi alanda ne kadar eksiksiniz bunu belirleyerek kararlı bir şekilde o eksiklerinizi gidermektir..

Hedeflerinize Ulaşmak İçin Bakış Açısını Değiştirin

Ruhsal ve zihinsel açıdan sağlıklı bireylerin bir hedefleri bulunur. Hedeflere ulaşması için ilerleyeceği yolda engellerle karşılaşacaktır. Kararlı adımlarla ilerlerse engelleri aşacaktır.  Kararlı olmak yetmez bunun yanında olaylara bakış açınızı değiştirmelisiniz. Kişisel gelişiminiz konusunda ilk adımları tamamladığınızda hayatınızda fark yarattığınızı fark edeceksiniz ve bu durumda motivasyon yükselecektir. Olaylar karşısında kendinize olan özgüveniniz artış gösterecektir. Bütün gelişmelere ayak uyduracak ve kendi kendinizi geliştireceksiniz. Kişisel Gelişime Nasıl Katkı Sağlanır? sorusuna gelin birlikte cevap oluşturalım. Sizin Hikayeniz Nedir?

Kendinizi tanımanız çok önemlidir. Çünkü neler yaptığınız zaman mutlu olacağınızı bilmezseniz sürekli olarak kişisel bunalım süreçlerini yaşayacaksınız. Bir kağıda hikayenizi yazın. Sizi neler mutlu eder , sizi neler tedirgin eder  bunlara da yer alır. Geçmişte yaşadığınız olayları , gelecekte neler yaşamak istediğinizi yazın. Bu sürecin hemen ardından gözlerinizi kapatarak gelecekte yaşayacaklarınızı canlandırın. Bunları yapmaya başladığınız anda hayatınızı düzene koymaya başlamış olacaksınız.

Kendinizi Eğitmek İçin Geçmişten Yardım Alın

Eğitim sadece öğretmenler tarafından yapılmaz. Sürekli erken kalmakta vücudunuz alışana kadar bir eğitim olacaktır. Kişisel gelişim için eğitim ve düzen çok önemlidir. Ulaşmak istediğiniz durumları sürekli hatırlamanızı sağlayacak sembollere yer verin. Kendinizi gelişim yönünden eğitebildiğinizi  anlamanız için ve bu süreçte ne kadar ilerleyebildiğinizi görmeniz için geçmişinizi canlandırın. Her zaman dikiz aynasından yararlanmanız sizi bir adım daha ileri sürecektir.

Kişisel Gelişime Nasıl Katkı Sağlanır? – Kaliteli Zaman Yaratın

Kaliteli süreçler her zaman kişisel gelişimizi çok olumlu yönlerde etkileyecektir. Peki bu kaliteli süreçlerde neler yapabilirsiniz? Çocuklarla oyun oynamak hayatınızda bir farklılık yaratabilir. Çünkü çocukların hayal güçleri ve olaylara bakış açıları her zaman daha farklıdır. Bu süreçlerde sizlerde gizil öğrenmeler meydana gelecektir. Kitap okumak ve blog yazmakta “Kişisel Gelişime Nasıl Katkı Sağlanır?” sorusuna verilecek en güzel örneklerden olacaktır. Bir olay karşısında farklı düşünceler oluşturmanıza yardımcı olabileceksiniz. Olaylara karşı abartı durumlardan kaçınarak konuşurken doğru kelimelere yer verebileceksiniz.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments