iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum Çözümü

iPhone yeni kişi eklenmemesi çok fazla can alıcı bir durumdur. iPhone yeni kişi ekleyemiyorum sorunu ve çözümü diye tarayıcılarda sürekli aratılan bir durum söz konusudur. Birçok iPhone kullanıcısı bu sorunun çözümünü bilmemekte ve telefonuna format atmaktadır. Format atıldığında bu sorunun çözülmesi ne kadar kesin olsa da her şeyin silinmesi de o kadar kesindir. Rehbere yeni kişileri ekleyememek sorunu aynı zamanda da çeşitli sorunlarda ortaya çıkartmaktadır. Yeni kişi ekleyememek aynı zamanda da birçok kişi aranamayacağının anlamına da gelmektedir. Böyle bir durumda cihazda yapılan değişikliklerin geri alınması genel olarak bu durumu söz konusu haline getirmektedir, yeni kişi eklenmeme sorunu da böyle ortaya çıkmaktadır. iPhone’de yeni kişi ekleyemem sorunu da yeni yapılan ayarları kaydetmek yerine geri almaktadır. iPhone’de iCloud’u seçmek birçok kullanıcı tarafından zor olarak düşünmesinden bile daha kolaydır.iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü – iCloud Nedir?

iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

iCloud, telefonda ki medyaları güvende tutabilmek için  ve uygulamaları da sürekli güncel tutmaktadır. Bu eylem gerçekleştiğinde bütün medyaya her yerden ulaşılabilmektedir. iCloud ile yaklaşık olarak 5 GB kadar bir depolama alanı gelir, kullanıcıların isteği üzerine bu depolama alanı artırılabilmektedir. iCloud ile herhangi bir cihazda yapılan değişiklikleri diğer bağlı olan cihazda da görüntülenebilmektedir. iCloud’un not defteri, mail ve fotoğraflar gibi birçok web sitesi de bulunmaktadır. iCloud şifreyle girişi olduğundan dolayı herhangi şifre unutma durumunda web sitesi üzerinden sıfırlanmaktadır ve hesap kurtarılabilmektedir. Kısacası iCloud, Apple için yedekleme uygulamalarının arasında yer almaktadır.

iPhone Rehber Sorunu Nasıl Çözülmektedir?

iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

Bu sorunun iki çözüm yöntemi mevcuttur. Rehber sorununun çözümü için ilk olarak rehbere girip sol üstten gruplar kısmına bakılması gerekmektedir. Gruplara tıklandığında rehberin kayıt edilen altyapısı orada gözükecektir. Altyapıların üzerinde tik olmasına dikkat edilerek sorunun asıl çözüm aşamasına geçilmesi gerekmektedir. Hiçbirinin üzerinde tik yoksa sorun buradadır. Bu çözüm işe yaramadıysa telefondan sırasıyla “ayarlar, mail, kişiler ve takvim” kısmından asıl hesap iCloud olması gerekir. Bu eylemler sırasıyla uygulandığında rehbere her yeni kayıt yapıldığında iCloud bunu veri tabanına gönderir ve orada saklamaya devam eder. Telefon sıfırlama durumunda rehberi tekrardan veri tabanından eski haline getirmektedir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments