Instagram ‘a Takipçi Silme Özelliği Geliyor !

Instagram’da eşin, dostun, akrabanın arasını açabilecek bir özellik test ediliyor. Tüm instagram kullanıcılarının bildiğini gibi herkese açık hesaplarda birinin sizin gönderilerinizi görmemesinin şansı yok. Tabi engellemediyseniz . Ancak bu engellemeler de sizi görmesini istemediğiniz kişi ile karşılaştığınızda ‘ Sen beni engelledin mi ?’ gibi sorularla başınızı ağrıtabiliyor. İşte  bu özellik sayesinde bunların hepsi tarih olacak.
Instagramda sadece hesabını gizleyenlerin kullanabildiği bu özellik, herkese açık hesaplar tarafından da kullanılabilir hale getirilecek. Şuanda test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman hayata geçeceği henüz bilinmiyor. Ancak insanları direkt olarak engellemek istemeyen insanlar için oldukça kullanışlı bir özellik olacak. ,

Aklınıza ‘Böyle bir özelliğe ne gerek var ?’ gibi bir soru gelebilir. Yukarı da belirttiğim gibi hem sizi görmesini istemediğiniz hemde engellemek istemediğiniz insanları takipten çıkartmanıza yarayacağı gibi kurumsal hesaplara sahte takipçiler ile yapılan saldırılarında hızlı bir şekilde silinmesini sağlayacak.  Instagramın bir sözcüsü, şirketin  takipçi silme özelliğini test ettiğini resmi olarak onayladı.
 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments