Instagram Kullanıcı Adı Alınamıyor

Instagram kullanıcı adı alınamıyor hatasını birçok kullanıcı almakta ve tarayıcılarda oldukça bu sorunun çözümünü aramakta. Kullanıcı adlarının asıl alınamama sebebi kısaca Instagram’ın daha önceden alınan kullanıcı adlarını engellemesidir. Kullanıcılar hesaplarını tekrar açtığında aynı kullanıcı adı ile yola devam edebilmesi amaçlanmıştır. Instagram, bizlerin artık hayatının bir parçası olarak yola koyulmuştur. Birçok insan, haberleri işleri nedeni ile televizyondan veya gazetelerden takip edemiyor ve bu sırada devreye Instagram girmektedir. Instagram ile her türlü haberler alınmakta ve aşırı kolay bir kullanımı da bulunmaktadır. Son zamanlarda birçok sosyal medya birleşerek tekbir şekilde çalışmaya başlamıştır. Kullanıcı adları sadece Instagram’da alınamadığı zamanlarda aynı şekilde de diğer sosyal medyalarda da alınamamaktadır.Instagram Kullanıcı Adı Alınamıyor – Kullanıcı Adı Neden Bir Süre Sonra Alınamamakta?

Instagram kullanıcı adı alınamıyor

Instagram’da daha önceden açılan hesapların adları bir kayıt altına alınmaktadır. Bu durum diğer sosyal medyalarda da aynı şekilde işlemektedir. Bir kullanıcı adından birçok hesap sahtecilik, dolandırıcılık yahut daha farklı işlerde kullanılabilmektedir. Bu durum nedeniyle Instagram’da daha önceden açılan ama daha sonrasında kapatılan hesapların kullanıcı adlarını kayıt altına alıp başkalarının kullanmasını yasaklamıştır. Kullanıcı hesabını yeniden açtığında aynı isim ile geri dönebilmesi hedeflenmiştir. Instagram üzerinde kullanıcıların bazıları ise yaptığı grafikleri, fotoğrafları, videoları veya daha fazlasını satışa sunmaktadır. Instagram üzerinden grafik, tasarım, teknolojik ürünleri ya da herhangi bir eşyayı satın almak mümkündür.

Instagram Kapatılan Hesabın Kullanıcı Adı Geri Alınması

Instagram kullanıcı adı alınamıyor

Instagram’da daha önceden bir hesap açılırsa ve bu hesap daha sonrasında silinir ise kullanıcı harici bir kimsenin hesabın adını alması mümkün değildir.  Instagram bu sistemi ona göre ayarlamıştır. Eğer ki hesap kapatılmadan önce kullanıcı adı değiştirilirse tekrar aktif edildiğinde aynı kullanıcı adı alınabilmektedir. Fakat hesap kapatılırken kullanıcı adı değiştirilmez ise bir süre alınabilmesi için beklenilmesi gerekmektedir. Böyle durumlar kullanıcının kendi isteği ile hesabının kapatmasında ortaya çıkmaktadır. Instagram tarafından devre dışı bırakılan, kapatılan bir hesapta böyle bir işlem ortaya çıkmamaktadır. Hiçbir şekilde aynı kullanıcı adı da alınamamaktadır. Hesap kullanıcı isteğiyle kapatılmayıp, şikayet ya da kural ihlali ile kapatılıyorsa işler oldukça değişmektedir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments