IMDB PUANI 7 VE ÜZERİ OLAN 2020 FLİMLERİ

IMDB puanı 7 ve üzeri olan filmleri sizler için derledik. İzleyecek bir şey bulamayanlar, izlemeye değer film olmadığını düşünenler bu liste tam size göre !

1) Adalet Birliği : Apokolips Savaşı

imdb puanı 7 ve üzeri olan filmler

IMDB : 8.4 Tür : Animasyon

Bir çok evrende terör estiren galaksiler arası kötü karakter olarak bilinen Darkseid, DC süper kahramanlarının gözüne takılır. Fakat karanlık bir döneme giren ve kurtarıcı Adalet Ligi’ni yok ettikten hemen sonra dünya yok olmuştur. Adalet birliği, Teen Titans, İntihar Timi ve çeşitli diğerleri gezegeni ve hayatta kalan sakinleri kurtarmak için yeniden toplanmalıdır. Ardından savaş Darkseid’e çevrilmelidir.

2) Gentelman

IMDB : 8.1 Tür : Aksiyon – Suç

IMDB puanı 7 ve üzeri olan filmler serimizin ikinci sırasında The Gentelman yer alıyor. Fletcher, Raymond için çalışan ve Raymond’da İngiltere uyuşturucu lordlarından birisi olan Mickey için çalışan bir adamdır. Fletcher bir anda kafasında bir senaryo oluşturur. Mickey’in para kazandıran esrar işletmesinin ve topraklarının  nasıl yürütüldüğünden, anlaşma yaptığı kişilere kadar hepsini hakkında bildiklerini yayar. Mickey ve eşi Rosalind hem emeklilik dönemleri geldiğinden hem de diğer insanların bu işe yönelmesinden dolayı işi bırakmak ve ellerinde bu işi, çok parası olan zengin insanlara satmaya karar verirler. Alıcı olarak gelenler fiyatı düşürmek için her türlü numarayı çevirir. İş illegal bir iş oluğu için  yavaş yavaş ortam gerilmeye başlar ve can yakıcı olaylar gelişir. Bir boks antrenörünün ve Fletcher’ın sinsiliğinin devreye girmesi ile ortam iyice karışır.3) Çıkarma – Tyler Tırmık

IMDB : 8.1 Tür : Aksiyon

Tyler Rake adlı korkusuz bir kara borsacı paralı askeri bir hapiste olan uluslar arası suç liderinin kaçırılan çocuğunu kurtarmak için bir göreve atılır. Ancak bu görev hayatında aldığı en zorlu ve ölümcüldür. Çocuk siyah satıcıları ve tacirlerininin yer altı dünyasındaki ünlü uyuşturucu baronları arasında bir savaş piyonu haline gelmiştir. Dünyanın en aşılmaz şehirlerinden birinde kaçırılan çocuğu kurtarmak istenirken düzenlenen kurtarma operasyonu başarısız olur. Ardından Tyler Rake göreve çağrılır.

4) Vurmak

imdb puanı 7 ve üzeri olan filmler

IMDB : 8.0 Tür : Gerilim

Vikram geçmişinde yaşadıklarından dolayı sürekli panik atak geçiren bir polistir. Vikram’ın şubesi kaybolan Preeti isimli bir kızı bulmaya koyulur. Preeti’nin kayboluşu araştırılırken bir anda şubenin memuru olan Neha isimli bir kız daha kaybolur. Neha, Vikram’ın sevgilisidir. Vikram bu olaydan sonra iyice kendini kaybeder. Neha ve Preeti’yi bulmak için yoğun bir çaba harcayan Vikram, Rohit isimli bir polis arkadaşı ile bilikte olayı baştan aşağı inceler. Ellerine sürekli deliller geçer. Birden fazla şüpheli vardır ancak bir türlü net bir  bilgiye ulaşılamaz. Sheila isimli bir kadın Preeti ile ilgili bir not bulunca yavaştan işler çözülmeye başlar. Ancak zaman giderek azalmaktadır.

5) Gizem 101: Cinayetle İlgili Bir Eğitim

IMDB : 7.5 Tür : Gizem

IMDB puanı 7 ve üzeri filmler listemizin 5. sırasında Mystery 101: An Education in Murder yer alınıyor. Amy meslektaşı Mac’in haberlerde göz altına alınmasını izlemektedir. Mac ünlü bir yazar Mark Twain’in, Huck Finn eserinin ilk taslaklarından birini ele geçirmek için bir diğer meslektaşı olan Nicole’ü zehirlediği için göz altına alınmıştır. Eskiden birlikte alıştırkları Amy olan bitene inanamaz.  Aslında izlediği haberler yıllar öncesine aittir ve Mac suçlu bulunmuştur. Yıllardır da hapistedir. Amy haberleri eski kayıtlardan izlemektedir çünkü Ella konu hakkında bir kitap yazmaktadır. Amy onuna bir röportaj hazırlar. Mac’in suçlu olduğuna inanmayan ve bunu kanıtlamaya çalışan Amy, polis olan arkadaşı Travis’ten yardım ister. Ama suçunun sona ermesini isteyen tek kişi Amy değildir. Ella’da cinayetin arakasında yıllardır gizlenen bir sır perdesi olduğuna inanmaktadır. Araştırmaya kendini tamamen kaptıran Amy, Travis ile gittikçe yakınlaşır. Birlikte araştırdıkça olaylar daha akıl almaz bir hal alır. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hale
Hale
2 yıl önce

Gentelman çok iyi film. İyi içerik.