Hayal Kurmak İnsana Ne Kazandırır ?

Yaşamınız nasıl olursa olsun, hayatınız nasıl ilerlerse ilerlesin hayal kurmak hem küçük yaştakiler hemde büyükler için kaçınılmaz. Aslında her ne kadar hayal kurmadığını düşünse de bir insan hayatının her anında mutlaka bir hayalin peşindedir. Peki ama hayal dünyası dediğimiz şey içi doldurulamaz bir şey mi ? Hayal kurmak insana ne kazandırır ?İstediğiniz her şey için size bir başlangıç sunar.

Hayal kurmak aslında insanın doğasında vardır. Gerçekleşmesini istediğiniz her şeyi önce hayal edersiniz. Bu bir ev, araba ya da iş olabilir aklınıza gelebilecek her şey. Önce zihninizde canlanır. İşte bu zihninizde canlanma aşaması sizi istediğiniz şeye ulaşmak için adım atmaya iter. Örneğin istediğiniz bir araba ise onu hayal etmek, rengini ya da görüntüsünü düşünmek sizi ona ulaşmak için daha çok hırslandıracaktır. Hayalini kurduğunuz arabayı elde etmek için size daha çok motivasyon ve buna bağlı olarak çalışma isteği sağlayacaktır. İstediğiniz ne olursa olsun onu hayalinizde canlandırmak ona ulaşmanız için size daha çok seçenek yani başlangıç yolları sunar.Zorluklarla başa çıkabilme gücünüzü arttırır.

Amacınıza ulaşmanıza engel olabilecek her şeye seve seve göğüs germenizi sağlar. Önünüze çıkan hiç bir engelin aşılamayacak bir zorluk olmadığını size gösterir. Karşınıza çıkan her zorlukta, hedeflediğiniz şey her neyse hayalini kurmak yılmadan devam edebileceğinize sizi inandıracaktır. Engel ne denli büyük olursa olsun sizin hayallerinizin önüne geçemeyecektir. Bu sebeple hedeflerinizin hayalini kurmak onlara giden yolda karşınıza çıkan tüm zorlukları yenmenize yardım eder.Hiç bir şeyin imkansız olmadığını görmenizi sağlar.

Bir çok insana göre hayaller içleri doldurulamaz boşluklardır. Ulaşılması imkansız gibi görülür. Oysa geçmişte ya da günümüzde başarılı olması imkansız gibi görülen fakat başarılı olmuş tüm insanlara baktığınızda hepsinin başarılı olmasının ardında bir hayal mutlaka vardır. Hayaller içleri doldurulamaz boşluklar değillerdir. Aksine içerisini yavaş yavaş dolduracağınız boşluklardır. Bir hayalinize giden yolda attığınız her adım o boşluğa düşecek bir damladır. Unutmayın hiç bir zaman hayalleriniz parmaklarınızı şıklattığınızda gerçekleşmez. Diğer insanlar sizin hayalinizi imkansız gibi görüyor olsa da siz asla vazgeçmemelisiniz. Eğer hayal edebiliyorsanız asla imkansız değildir.Hedefinize ulaşmak için sadece bir yol olmadığını size gösterir.

Hedefiniz her ne olursa olsun ona ulaşmanın sadece tek bir yolu yoktur. Ona giden bir çok yol vardır. Ancak bunları yalnızca hayallerinizde keşfedebilirsiniz. Hayal kurmak hedefinize giden yolların bir taneden çok daha fazla olduğunu görmenizi sağlar. Bu da pes etmemeniz gerektiğine sizi inandıracaktır. Bunun yanı sıra hayalleriniz hedefinize gidecek en kolay yolu bulmanızı da sağlayacaktır. Çünkü hayal dünyanız sadece size ait. Dışarıdan herhangi biri müdahale edemeyeceği gibi sizin hayallerinizi de asla tam olarak anlamayacaktır. İnsanlar size hedeflerinize ulaşmada yardım edebilir. Ancak hedeflediğiniz şeyin tam anlamı ile gerçekleşmesi için size en kısa ve en doğru yolu yalnızca hayalleriniz sağlayabilir. Bu sayede hedefleriniz tam anlamı ile gerçekleşecek, hayatınız daha anlamlı ve huzurlu olacaktır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments