Fortnite Nedir? – Battleroyale Nedir?

Fortnite nedir tarzı sorular oyun dünyasına yeni girecek ya da Fortnite’ı daha yakından tanımak isteyenler tarafından sorulmaktadır. Fortnite ilk çıkışını yaptıktan sonra birçok oyuncu tarafından oldukça ve bir o kadarda oynama statüleri yukarıda olan oyunların başında yer almaya başladı. Tamamıyla ücretsiz diğer battleroyale oyunlarına nazaran değişik sistemleri de oyun içerisinde mevcuttur. 25 Temmuz 2017 yılında bilgisayar, Xbox one ve PS4’e çıkışını yaptı. Fortnite’ın birbirinden farklı birçok modu bulunmaktadır. Modlarının aralarında en çok sevileni battleroyale olmasıyla birlikte, bu durumda en çok oynanan moduda battleroyale olmaktadır.Fortnite Nedir? – Battleroyale Nedir?

Fortnite nedir

Birçok oyuncunun, birçok bu tür oyunlarda oynadığı battleroyale modunu çok sevmektedir. Battleroyale modunda yüz kişi ile belirli bir araçtan aşağı atlanmakta. Yere inene kadar haritadan bir yer seçilip, hazırlanılmalı. Daha sonrasında araçtan atlanıp, paraşüt ya da planör gibi öğeyi açarak yavaşça aşağı inilmeli. Yere ayak basıldığında çeşitli evlere girerek silah. zırh, can basmak için kit ya da daha farklı eşyalar toplanarak savaşa girilmektedir. Yüz kişi arasından, sonra kalan oyunu kazanmış olandır.Bu tür oyunlar, maksimum takım halinde dört kişi ile oynanmaktadır. Minimum ise tek kişi ile oynanmaktadır. Takımlı maçlara girildiğinde sona kalan takım birinci olmaktadır. Birinci olan takıma ödüllerde fazla verilmektedir. Zaman zaman harita içerisinde drop denen loot kutusu düşecektir. Drop içerisinde birçok öğe bulunmaktadır ve bu öğeler genellikle oyunun en güçlüleri olmaktadır. Bu öğelere sahip birçok oyuncu genel olarak oyunların birçoğunu kazanmaktadır.

Fortnite E-spor Maçları Var mıdır?

Fortnite nedir

Fortnite’ın e-spor maçları bulunmaktadır. E-spor maçlarına katılabilmek için öncelikle altı kişilik bir takıma ihtiyaç vardır. Altı kişi arasından iki adet yedek oyuncu seçilmelidir. Oyuncu sayısı tamamlandığında, başvurular yapılmalıdır. Son olarak bazı turnuvalara girebilmek için mail gelecektir. E-spor maçlarında oynamak ve katılmak tabii ki bu kadar kolay değildir. E-spor turnuvalarına girildiğinde karşı takımlar çok güçlü olacaktır. Oyuncularda buna göre turnuvalara hazırlanmalıdır. Birçok oyundan daha kolay gibi gelse de, turnuvalarda oynayan rakip takım oyuncuları bir o kadar zor olacaktır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments