FIFA Nedir? – Kim Tarafından Geliştirilmiştir?

FIFA nedir gibi sorular oyunu bilmeyenler, fakat oynamak isteyenlerden gelmektedir. FİFA, Electronic Arts’a ait bir oyundur. İlk oyunu 1993 yılında çıkış yapmıştır. Gitgide hem sevilen hemde çok fazla oynanan futbol oyunu FİFA, serilerini hiç bitirmeden Electronic Arts tarafından devam etmeye başlamıştır. FİFA video oyununun kategorisi futbol üzerinedir, birçok oyuncu oyunu çok severek oynamaktadır. Video oyununun içerisinde bulunan karakterler ya da oyunun fizik yapısı tamamen gerçeğe benzemektedir. Video oyununun içerisinde ligler, futbol kulüpleri, milli takımları ve birçok futbolcuyu lisans ile ekleyen Electronic Arts’ın yayımladığı oyun FİFA, oyuncular tarafından bu durum çok beğenilmiştir. Oyuncuların birçoğu genel olarak FİFA’yı bilgisayarda ya da Playstation gibi platformlardan oynamaktadır. FİFA video oyun serisinin online yani çevrim içi versiyonu da bulunmaktadır. Çevrim içi versiyonunda oyuncular arkadaşlarıyla birlikte maç yapabilir, turnuvalar yapabilir ve tek kişiliğe göre daha çok eğlenebilmektedirler. Ayrıca FİFA futbol video oyun kategorisinde başta gelmektedir. Oyuncular arasında bu kategori için oylama yapıldığında FİFA başta seçilmiştir.FIFA Nedir? Hangi Platformlarda Mevcuttur?

Birçok video oyununu oynayabilmek için çeşitli platformlara ihtiyaç vardır. Platformlar sağlandığında oyunu rahatlıkla oynamakta mümkün olmaktadır. Böyle bir durum aynı şekilde FİFA adlı video serisi içinde geçerlidir. Oyunu oynayabilmek için bazı platformlar gereklidir. Bu platformlar genel olarak birçok kişinin kullandığı ve sevdikleridir. FİFA’yı oynayabilmek için ilk olarak bilgisayar gereklidir, bilgisayarda rahatlıkla oynanabilmektedir, PlayStation serileri de tıpkı bilgisayarlar gibi rahatlıkla oynatabilmektedir. Daha sonra Xbox serileri, Nintendo DS, GameCube ve diğer birkaç platformda da oynanabilmektedir.FİFA Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

FIFA Nedir?

FİFA video oyun serilerini oynayabilmek için zaman zaman gayet iyi bilgisayarlar gerekmektedir. Oyunda bulunan grafik kalitesi, oyuncularda yapılan tasarımların kalitesi ve yüksek fizik tarzı oyun için sistem gereksinimlerini yüksek istemektedir. Oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimleri, Windows 7, 8 ya da 10 işletim sistemi, AMD Phenom II X4 965 ya da Intel Core i3-2100 işlemci, 8 GB ram, AMD Radeon HD 7850 2GB ya da NVIDIA GTX 660 2GB ekran kartı, 50 GB sabit disk alanı gereklidir. Oyunu daha rahat bir şekilde oynayabilmek için maksimum sistem gereksinimleri, Windows 10 işletim sistemi, AMD Athlon X4 870K ya da Intel i3 6300T işlemci, 8 GB ram, AMD Radeon R9 270X ya da NVIDIA GeForce GTX 670 ekran kartı ve 50 GB sabit disk alanı gereklidir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments