Evden Para Kazanma – Ek gelir Yolları

Evden Para Kazanma – Ek gelir Yolları

İhtiyaçların ve yaşam şartlarının hızla değiştiği bu dönemde her zaman bir şeyler almak, ihtiyaçları karşılamak ya da daha rahat bir yaşam sürdürmek için daha fazla paraya ihtiyaç duyarız. Bir çok durumda ya da yaşam koşulları gereğince aldığımız maaş, kazandığımız paralar hayallerimizi gerçekleştirmek, yaşam koşullarımızı iyileştirmek ve ya çok istediğimiz tatil için yetersiz kalıyor. Bu gibi durumlarda akla gelen ilk soru “Nasıl bir ek iş yaparak daha fazla kazanırım ?” oluyor. Evden para kazanmanın bir çok yolu var. Hazırladığımız bu listede sizlere nasıl evinizden ek gelir elde edebileceğinizi, bu ek gelir için ne tür işler yapabileceğinizi anlattık1) Kendi ürettiğiniz ev işi ya da sanatsal öğelerinizi satabilirsiniz.

El işi yaparak, örgü örerek, kendinize ait tasarımlar yaratarak, küpe ve takı tasarımları yaparak, dikiş dikerek, yağlı boya resimleri yaparak, süs eşyaları üreterek, kişiye özel anahtarlık tasarımları yaparak ve bunlar gibi el becerilerinizi kullanarak ürettiklerinizi çevrenize, açtığınız bir sitede, instagram – facebook gibi sayfalarda bu tarz ürünlere ilgi duyan bir çok insana hem kolayca ulaştırabilir hemde güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle kişiye özel olarak aldığınız siparişleriniz oldukça ilgi görecektir. Hazırlayacağınız bu ürünler bir çok insan için alternatif bir hediye olabilir. Siteler ve ya çevrenizdeki dükkanlar ile anlaşarak ürünlerinizi tahmin edebileceğinizden daha fazla insana ulaştırabilirsiniz.2) Ev yemekleri yapabilirsiniz.

Eğer yemek yapmayı seviyor ve birazda bu konuda maharetli iseniz çevrenizdeki etkinleri takip edebilir bu etkinliklerin yemeklerini siz hazırlayabilirsiniz. Günümüzde bir çok yemek tarifine tek tık ile ulaşabiliyor iken almış olduğunuz siparişleri yerine getirmek oldukça kolay olacaktır. Yapmış olduğunuz yemekleri paylaştığınız müşterilerin önerilerini ve tepkileri takip ettiğiniz bir kaç sosyal medya hesabı işinizi geliştirmenize fazlası ile yardımcı olacaktır. Günümüzde bir çok insanın iş güç ve koşturmacalar yüzünden misafirlerine ev yapımı yemekler sunamadığını düşürsek yaptınız yemekleri satmak önü oldukça açık bir ek iş.3) Fotoğraf çekerek para kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçılığa ilginiz mi var ? Sahip olduğunuz bu hobiyi size ek kazanç sağlayacak bir iş haline getirebilirsiniz. Çekmiş olduğunuz ve insanların ilgisini ve beğenisini kazanan fotoğraflarınızı satabilirsiniz. Bu işi bir çok şekilde yapabilirsiniz. İster dışarı da doğa ve manzara fotoğrafları çekerek isterseniz de evinizde hazırladığınız ufak bir alanda minimalist çalışmalar hazırlayarak insanların ilgisini çekecek fotoğraflar çekebilirsiniz. Hobinizi size ek gelir getirecek hale getirmek bu işten sıkılmamanızı sağlayacaktır.4) Blog açmak.

Bir blog açarak reklam geliri elde ederek ek gelir sağlayabilirsiniz. Sevdiğiniz her konuda yazabilirsiniz. Blogunuzdan para kazanmak için biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Ancak blogunuz reklam almaya başladıktan sonra güzel bir ek gelir sağlayabilirsiniz. Bir blogtan para kazanmak için öncelikle asla kopya içerik paylaşmamalısınız. Ürettiğiniz her içerik size ait olmalı. Blogunuzun konusunu sadece trafik çekmek için popüler ve sevmediğiniz konulardan oluşturmamalısınız. Mutlaka sevdiğiniz bir konu üzerine ve düzenli olarak yazmalısınız.5) Organik bahçe ile kazanç elde edebilirsiniz.

Özellikle toprağa bahçeye karşı bir ilginiz ve küçükte olsa bir bahçeniz varsa buradan ek gelir elde etmeniz mümkün. Yetiştirebileceğiniz bir çok meyve ve sebze var. Özellikle günümüzde yediklerimize bu denli güvenemiyor iken  organik meyve sebze tüketmek herkesin isteği. Bahçenizde ürettiğiniz meyve ve sebzelerinizi anlaştığınız yerlere satabilirsiniz. Ya da elinizdeki organik ürünlerden organik tohumlar üretebilir bu tohumları sizler gibi bahçe kurmak isteyen insanlara satabilirsiniz. Sadece tohum olarak değil fide olarak ta satış yapabilirsiniz. Böylece bahçenizden kazandığınız geliri arttırabilirsiniz. İnsanlar bu denli şehirlere sıkışmış ve buldukları en ufak toprakta bir şeyler yetiştirmek istiyorken bu işi ek gelir olarak yapmak normal gelirinize oldukça destek olacaktır.6) İnternet siteleri için evden çalışabilirsiniz.

İnternet siteleri için içerik üreterek ek gelir elde edebilirsiniz.  Sitenin belirli kriterlerine sadık kalarak ürettiğiniz içeriklerden para kazanmanız mümkün. Ancak bu işten ek gelir elde etmek için yazacağınız içerikler için sürekli olarak araştırma yapmalı ve her zaman kaliteli, doğru içerikler üretmelisiniz. İşinizden, okulunuzdan kalan boş zamanlarınızı değerlendirmek için iyi bir alternatif. Yazdığınız içeriklerin okuyucular tarafından beğenilmesi ve takip edilmesi size bam başka yollar açabilir.7) Tercümanlık yapabilirsiniz.

Öğrendiğiniz dilleri ek gelir kaynağına çevirebilirsiniz. Özellikle günümüzde ürettiği içerikleri, yazdığı kitapları ve ya başka şeyleri dünya da başka insanlara duyurmak isteyenler  tercümanlara sıkça başvuruyor. Bu ek gelir imkanı bildiğiniz dilleri pekiştirmenize de yardımcı olacak. Tercüme işini internette site sahipleri ile anlaşarak makale çevirebileceğiz gibi kendi tercüme sisteminizi de kurabilirsiniz. İnsanların size gönderikleri makaleleri ücret karşılığı çevirebilirsiniz. Yada tercüme büroları ile anlaşabilirsiniz.8) İkinci el eşya alıp satmak.

Uygun bir alanınız varsa bu işi evinizden güzel bir şekilde yönetebilir ve tahmininizden çok daha fazla gelir eldedebilirsiniz. Hasar görmüş olan eşyaları ikinci el den uygun fiyatlara alıp ufak tefek tamirler ile daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Aldığınız eşyaların meraklılarını bularak çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Evinizden ek gelir imkanları arasında oldukça yapılabilir bir alternatif. Hasarlı eşyaları elinizden geldiği kadar ufak tefek onarımlar ile bu eşyalara ilgi duyan ya da ihtiyacı olan insanlara satarak kendi gelirinize fazlası ile destek olabilirsiniz.9) Akvaryum balığı üretmek

Öncelikle bu işi yapmak için hayvanlarla uğraşmayı seviyor olmak zorundasınız. Evinize hobi için kurduğunuz akvaryumunuz da balıkların yavrulamasını sağlayıp bu yavruları büyüterek anlaştığınız petshoplara yada internet üzerinden diğer hobici insanlara satabilirsiniz. Ürettiğiniz balığın cinsine bağlı olarak fiyatları da değişecektir. Ancak burada en önemli konu bu işi severek yapmanız. Canlı hayvanlar ile uğraşmak sevilmeden yapılacak bir iş değildir. Ancak evinizde hobinizi geliştirerek kazancınıza destek olmasını sağlamak hobinizi çok daha keyifli hale getirecektir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Melih
Melih
2 yıl önce

Bunu deneyeceğim teşekkürler.