En Yeni IMDB Puanı Yüksek Filmler (2019 Yapımı)

En yeni 2019 filmleri. Eski filmlerden sıkıldınız mı ? İşte karşınızda imdb puanı yüksek yepyeni 2019 filmleri. Bu filmlerin her biri izlemeye değer.


1) Küçük Kadınlar – Little Women

IMDB : 8.3 Tür : Dram Filmleri

1868′ de Jo March, New York’ ta öğretmenlik yapmaktadır. Bir editör olan bay Dashwood’a gider ve önemli düzenlemelere tabi olarak yayınlanan bir hikaye alır. Kız kardeşi Amy, Paris’ te March teyzesi ile birlikte kalmaktadır. Çocukluk arkadalı Laurie’ yle karşılaşır ve bir partiye gelmesi için davet edilir. Jo New York’ ta kendisine aşık olan bir profesör olan Friedrich Bhaer ile tanışır ve çalışmalarını eleştirir. Daha sonra Jo’ ya bir mektup gelir ve mektup küçğk kız kardeşi Beth’ in hastalandığını  ve eve döndüğünü söylemektedir. 1861′ de Massachusetts’ te Jo ve ablası Meg, Jo ‘nun ablası Meg, Jo ‘nun komşusu Bay Laurence’ ın torunu Lauri ile bir araya geldiği başka bir partiye gider. Noel sabahı, anneleri Marmee, kahvaltılarını komşuları bayan Hummel ile yapmaya ikna eder. Eve döndüklerine, kızlar Bay Laurence’ in ziyafet sofrası ve babalarının iç savaştan kalan mektubu ile karşılaşır. Jo kendisini Avrupa’ ya davet eden Mart Teyzesinin yanına gider.

2) Ferrari’ye Karşı Ford – Asfaltın Kralları – Ford v Ferrari

IMDB : 8.3 Tür : Aksiyon Filmleri

En yeni filmler listemizin ikinci sırasında Asfaltın Kralları yer alıyor. 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı ‘nın gerçek hikayesini konu alıyor. Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfır bir otomobil yapmalarını isterler. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby  ve İngiliz şoförü Ken Miles ‘ın başını çektiği ekip, uzun yıllar boyunca pistlere egemen olan Ferrari ‘yi Fransa’ da düzenlenen 1966 Le Mans Dünyda Şampiyonası’ nda alt etmek için işe koyulur.3) The Story of Our Times

IMDB : 8.2 Tür : Komedi Filmleri

Müzikalin baş karakteri duygularını ve düşüncelerini bazen rap söyleyerek, bazen bir gitar ile şarkılar söyleyerek ifade eden Trevor Moore’ dur. Trevor, bir kahvaltı sofrasında çağdaş dünyanın bazı sorunlarından bahsederken kız arkadaşı ve onun pekte sevmediği diğer üç arkadaşı ile şiddetli bir tartışma yaşamaktadır. Tüm duygu ve düşüncelerini müziğin etkileyici gücünü kullanarak seyirciye aktaran Trevor, bazen günümüz makyaj videosu çeken YouTube fenomenleriyle eski çağın dehası olan Nikola Tesla’ yı karşılaştırarak hayatın adaletsizliğinden bahseder, bazen sosyal medyada dalga geçercesine yorum yapan insanları şikayet eder, bazense sarhoş olup dördüncü boyutta bambaşka bir yolculuğa çıkar.

4) TOGO

IMDB : 8.2 Tür : Macera Filmleri

Film Togo, adını bir kızak köpeğinden alıyor. 1925 yılında yayılmaya başlayan difteri hastalığı Alaska ‘nın kasabalarına da ulaşmıştır ve birçok insanın, özellikle de çocukların ölümüne yol açmıştır. Hastalığı iyileştirecek bir serum vardır ancak tam 1000 km uzaklıkta bir yerdedir. Her şeyin yanı sıra Alaska’ ya yüzyılın fırtınası gelmek üzeredir. Kasabanın ileri gelen insanları toplanır ve kızak köpekleri ile bir kızakçıyı serumu alması için 1000 km mesafeye göndermeye karar verir. Leonard Seppala ilk başta baş belası bir köpek olduğunu düşündüğü için Togo’ dan kurtulmaya çalışır. Togo diğer kızak köpeklerine göre daha küçük ve eğitilmesi daha zor bir köpektir. Seppala en sonunda Togo ‘nun öncü bir kızak köpeği olduğunu anlar. Kasaba tarafından verilen karar ile srum koşusuna çıkan 12 yaşındaki yaşlı köpek Togo ve Seppala, Alaska’ nın o güne kadar karşılaştığı en büyük fırtınaya aldırmadan kızakla kilometrelerce yolu gitmeli ve serumu alarak kasabadaki çocukları kurtarmak zorundadır.

6) A Beautiful Day in the Neighborhood – Un Ami Extraordinaire

IMDB : 7.9Tür : Biyografi Filmleri

En yeni filmler listemizin altıncı sırasında  baş rolünde Tom Hanks ‘in oynadığı A Beautiful Day in the Neighborhood yer alıyor. Esquire gazeticisi olan Lloyd Vogel, kız kardeşi Lorraine’ in düğününe, karısı Andrea ve yeni doğan oğulları Gavin ile birlikte katılır. Resepsiyon sırasında Lloyd, babası  Jerry’ yle tartışmaya başlar. Ertesi gün, Lloyd ‘un editörü onu kahramanlarla ilgili 400 kelimelik bir makale için Fred Rogers ile röportaj yapmaya gönderir. Lloyd, Rogers ile röportaj yapmak için Pittsburgh’ daki WQED stüdyosuna gider. Rogers’ ın kişili göstermeye kesin kararlı olan Llod, Rogers’ ın şovunun birkaç bölümünü izler ancak hiçbir şeyi ayırt edemez.  Lloyd, New York’ a gittiğinde Rogers ‘la tekrar röportaj yapar. Röportaj sırasında Rogers, Lloyd ‘un iki oğlunu yetiştirmesi hakkında sorular sorar. Fred kuklalarını çıkarır ve Lloyd’ tavşanını ve babasını sorar. Lloyd’ u röportajı sona erdirmeye teşvik eder. Daha sonra Jerry kalp krizi geçirir ve hastaneye kadırılır. Lloyd, hastanede kalmak istemez ve Rogers’ı göndermek için Pittsburgh’a geri döner. Yorgun bir halde “Llyod Make – Belive Mahallesi” setinde bastırılmış çocukluk travması hakkında hayal kurar. Bakalım Llyod’un hayatındaki gelişmeler ne yönde ilerleyecek ? 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Melih
Melih
2 yıl önce

Güzel içerik.