En İyi Strateji Oyunları – En Çok Sevilenler

En iyi strateji oyunları kimileri tarafından oldukça sevilmekte fakat en iyisini bulamamaktadırlar. Bu sebeple de strateji oyunlarını fazla oynayamamaktadırlar. Kısaca bu tür oyunlarda, oyuncular kendi istekleri, özel taktikleri ve karar verebilmeyi geliştirmektedir. Bunun yanında da bu konularda aşırı derecede önem taşımaktadır. Dünyadaki en çok bilinen strateji oyunu satrançtır. Bu tür oyunlar tamamen taktik ile oynanmaktadır.En İyi Strateji Oyunları – Company of Heroes

En İyi Strateji Oyunları

Company of Heroes, 25 Nisan 2005 yılında geliştirilmeyi başlamış ve daha sonrasında Eylül 2006 yılında piyasaya aktarımı sağlanmıştır. Company of Heroes oyununu Relic Entertainment geliştirip, piyasaya sürmüştür. Oyununun çift modu vardır, tek oyunculu ve çok oyunculu modlarıdır.

En İyi Strateji Oyunları – League of Legends

En İyi Strateji Oyunları

League of Legends, 27 Ekim 2009 yılında Riot Games’in ilk oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. League of Legends, MOBA türü bir strateji oyunudur. Çeşitli oyunlardan alınan örnekler ile haritası oluşturulmuştur. Bu oyununun amacı tamamıyla düşünmeye ve taktiğe yöneliktir.

En İyi Strateji Oyunları – Age of Empires

Age of Empires, 1997 yılında Ensemble tarafından geliştirilip Microsoft tarafından piyasaya sürülen oyun olmuştur. Tarihi senaryoları gerçekten esinlenerek yapılmıştır. Oyunun taş devri döneminden demir çağı dönemine doğru giden bir hikayesi bulunmaktadır.Warcraft III: Reign of Chaos

Warcraft III: Reign of Chaos, Blizzard Entermaint tarafından geliştirilip, piyasaya sürülmüştür. Warcraft oyun serisinin üçüncü serisidir. İlk satışa çıktığında tarih 3 Haziran 2002’i göstermekteydi ve ilk Kuzey Amerika’da satışa çıktı. Daha sonra sırasıyla yeni bölümleri de yayımlanmıştır.

XCOM 2

En İyi Strateji Oyunları

XCOM 2, 2016’da 2K Games tarafınca yayımlanan bir strateji oyunudur. XCOM 2, Firaxis tarafından geliştirilmiştir. Oyunun asıl türleri sıra tabanlı taktik ve taktiksel rol yapma oyunlarının arasında bulunmaktadır. Oyunun devamı, yeni serileri 2012 yılında tekrardan yayımlanmaya başlamıştır.

Rise of Nations

Rise of Nations, 20 Mayıs 2003 yılında ilk defa piyasaya sürülmüştür. Gerçek zamanlı strateji oyunudur. Rise of Nations’n dağıtımcılığını dünyaca ünlü Microsoft Game Studios üstlenmiştir. Birçok farklı işletim sistemlerine sahip teknolojik cihazlarda da çalışmaktadır. Tek oyunculu ve çok oyunculu olmak üzere çift modu vardır.

StarCraft II: Wings of Liberty

En iyi strateji oyunları

StarCraft II: Wings of Liberty, birçok oyuncu tarafından oldukça beğenilmiştir. 27 Temmuz 2010’da ilk defa oyun dünyasına katılmıştır. Daha önceden 1998 yılında yayımlanan StarCraft oyunun serisi olarak yayımlanmıştır. Tek oyunculu ve çok oyunculu modları bulunmaktadır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments