En iyi animasyon filmi serileri

En iyi animasyon filmi serileri

Animasyon filleri her ne kadar çocuklara hitap ediyor gibi görünse de bir çok yetişkinin de gönlünü kazanmıştır. Benzersiz karakterleri ve bu karakterlerin atıldığı bir birinden eğlenceli maceraları ile animasyon filmleri keyifli zaman geçirmek isteyen herkes için iyi bir alternatif. Bu listede de sizler için dizisi olsa kaçırmadan izlerim diyeceğiniz animasyon filmi serilerini derledik.1) Buz devri – Ice Age

Mamutlar, kaplanlar, sıçanlar ve çok daha fazlası. Bir çok animasyon sevenin gönlüne taht kurmuş olan buz devri serisinin 5 filmi bulunmakta. Her filmde ayrı bir komedi ve ayrı bir macera bulunan buz devri serisi izlediğine pişman olmayacağınız türden. Sid ve Manny ile başlayan hikaye giderek çok daha eğlenceli bir hal alıyor. Buz devri serisinde dublaj da oldukça başarılı ve filme ayrı bir eğlence katıyor.

2) Arabalar – Cars 

Hız, yarış, tutku burası arabaların dünyası. Bu kez kahramanlar ne insanlar ne de konuşan hayvanlar bu kez kahramanlar konuşan arabalar. Oldukça keyifli olan arabalar 3 filmden oluşan bir seri. Seriyi izlemeye başladığınızdan itibaren size ilginç  gelen ve alışılmışın dışındaki karakterleri izledikçe sizi daha çok içerisine çekiyor.  Serinin ilk filmi bir yarış arabası olan McQueen ve küçük bir kasabada yaşamakta olan çekici Mater ‘ın arasında oluşan dostluktan hızlı bir yarışa kadar geçen hikaye içerisinde bir çokta ders barındırmakta.3) Madagaskar – Madagascar 

Hikaye bir hayvanat bahçesi yıldızı olan aslan Alex ile dostlarının başına gelenleri konu alıyor. Oldukça eğlenceli bir animasyon serisi olan Madagaskarın hepsi birbirinden keyifli 4 filmi bulunmakta. Her ne kadar hayvanat bahçesinde yetişmiş olsalar da bazı durumlarda iç güdüsel yönlerinin ağır bastığını ele alan film serisi karakterlerin başlarına gelen eşsiz maceralar ile ister yalnız ister ailenizle sizlere keyifli vakitler geçirtecek.

4) Kung Fu Panda 

İzlemek istediğiniz film karakteri babası leylek olan şişko bir panda mı? O zaman doğru adrestesiniz. 3 filmi olan seri oldukça eğlenceli.Serinin ilk filminde leylek babası ile bir restoran işleten obur panda olan Po aynı zamanda kung fu hayranıdır. Bu kung fu hayranlığı onu eşsiz bir maceraya hiç olmayacak bir şekilde sürükleyecektir. Vadinin gelmiş geçmiş en iyi kung fu ustalarının yoluna çıkması ile başlayan eğlence dolu macera üşengeç Po’yu bir yandan da oldukça zorlayacaktır. Ancak bilge ustanın kehanetine göre hapsedilmiş tehlikeli bir düşman barış vadisine felaket getirecektir.5) Şrek – Shrek 

Yeşil bir dev, bir prenses, baş belası bir eşek ve çizmeli kedi. Bir animasyon filmi daha içinde daha ne kadar ilginç karakter barındırır ki? 4 filmden oluşan seri oldukça komik, büyülü ve eğlenceli maceralar barındırıyor. Hiç durmadan konuşan bir eşek yeşil devimizi oldukça sinir edecek. Bir de istemeyerek olsa da kurtardıkları prenses Fiona var tabi. Prenses Fiona bir büyünün etkisindedir ve büyüyü ancak gerçek aşkın öpücüğü bozabilir.

6) Ejderhanı nasıl eğitirsin – How to Train Your Dragon 

Ejderhaların musallat olduğunu bir ada ve bu acımasız ejderhaları  öldürmeyi kendisine görev edinmiş vikingler. 3 filmi bulunan seri Hiccup, arkadaşları ve ejderhalarının atıldıkları maceraları konu almakta. Serinin ilk filmden berk adasında yaşayan Hiccup gerçek bir yetişkin olduğunu kanıtlamak için bir ejderha öldürmelidir. Ancak işler istediği gibi gitmeyecek ve öldürmek istediği ejderha ile dost olacaktır.7) Şirinler – The Smurfs 

3 Film bulunan seriyi küçük büyük demeden herkes severek izlemiştir. Baş düşmanları Gargamel’in küçük şirinler köyüne saldırması sonucunda çıkan kargaşada bir geçitten geçip kendilerini kocaman bir şehrin karmaşasında bulan şirinlerin maceraları oldukça eğlenceli. Köylerine geri dönmenin yolunu aryan şirinlerin işi hiçte kolay değildir çünkü Gargamel onları takip etmektedir.

8) Alvin ve Sincaplar – Alvin and the Chipmunks 

Konuşan minik sincaplar. 3 filmi bulunan bu sevimli sincaplar serisi sincaplar kovuklarında iken ağaçlarının kesilmesi ile başlıyor. Kesilen ağaç  şirket tarafından  Ian Hawk ‘a gönderilmiştir.  Hawk Los Angeleste müzik piyasasında çalışmaktadır. Buradaki yıl başı ağacında yaşamına devam etmekte olan sincaplar kurabiye ve keklerin kokusunu takip ederek sepete girerler.9) Sevimli Canavarlar – Monsters, Inc. 

2 filmden oluşan bu seri hem karakterleri hemde maceraları ile oldukça eğlenceli. Canavarlar diyarında yaşayan bu sevimli ama korkunç olmaya çalışan canavarların enerjiye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden sık sık küçük kapılardan geçerek insanların yaşadığı yerlere gelip onları korkutmaya çalışırlar. Çünkü canavarların enerji kaynağı korkuttukları insanların çığlıklarıdır. Ancak küçük bir kızla işler pekte yolunda gitmeyecektir.

10) Neşeli Ayaklar – Happy Feet

Şarkı söylüyorlar, dans ediyorlar bu penguenler bildiğiniz penguenlerden çok ama çok farklı. 2 filmi bulunan neşeli ayaklar animasyon filmlerine ayrı bir hava katıyor. İmparator penguenlerin bu buz kesmiş ülkesinde eğer şarkı söyleyemiyorsanız bir hiçsiniz demektir. Maalesef bu minik penguenin bu diyarın duyduğu en kötü ses. Ancak onun bam başka bir yeteneği var ayakları. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments