Elf Nedir ? – Mitolojik Yaratıklar Serisi

Elf, İskandinav ve İngiltere mitolojilerinde yer alan doğa üstü bir varlıktır. Elfler kimi zaman iyi yürekli, şefkatli ve hastalıkları iyileştiren olurken kimi zamanda zararlı ve hilekar olarak karşımıza çıkarlar. Bazı inanışlarda kötü niyerli olanlarından korunmak için pentagram yıldızı kullanılır. Bazıları inanılmaz güzel olarak tasvir edilir. Doğrudan öldürülmedikçe veya kederden solmadıkları sürece ölümsüzdürler. Elfler hiç bir hastalığa yakalanmazlar. Uzun süreli yolculuklarına çıkarken lembas adını verdikleri yiyecekleri kullanırlar. 

Elf Nerede Yaşar ?

Genel olarak elfler doğa dostu olarak bilinir. Hiç ağaç kesmez ve ateş yakmazlar. Doğa ile iç içe yaşarlar ve doğa ile birlikte gelişim gösterirler. Doğa içerisinde yaşayan kadim halklardan biri olarak da görülürler. Asil ve alçak gönüllü olurlar ve her zaman halklarına sadıktırlar. Bazı elfler büyücülükle uğraşırlar. Kimi kaynaklarda elfler mükemmel güzelliklere sahip olurlarken, kimi kaynaklarda da sıradan bir halk olarak ele alınır.Elfler genel hatları ile insanlar benzerlik gösterirler. Ancak insanlara göre daha narindirler. Narin yapılarına rağmen çok hızlı ve güçlüdürler. Tüm elfler melodik bir ses tonuna sahiptir. Anlatılan hikayelerde elfler 1200 yılan fazla yaşamaktadırlar. Bu uzun ömürlerinden sonra kötülüklerden sıkıldıkları için kendi yaşamlarına son verirler yada bilinmeyen diyarlara giderler.

İnsanlara oranla bakıldığında eşsiz bir güzellikleri vardır. Dağlarda ve denizlerde dolaşmak elflerin pek hoşuna gitmez. Dağlar ve denizler yerine elfler gök yüzünü görebilecekleri ve bir şeyler yetiştirebilecekleri toprakları tercih ederler. Orman içerisinde huzurlu bir yaşam sürmek isterler. 

Diğer halklarla iletişimde olmaktan pek hoşlanmazlar. Diğer ırklardan pek arkadaşları olmasa da gerçek dostlukları kolay kolay unutmayan bir yapıları vardır. Büyü konusunda büyük hünerlere sahiptirler ve savaş konusunda da olukça gelişmişlerdir. Elf savaşçıları genellikle ok kullanmayı tercih  ederler. Bu nedenle okçuluk konusunda fazlaca gelişmişlerdir. Aynı zamanda çevik oldukları için  savaşta hançer de kullanırlar.

Bu mitolojik ırkta doğuştan gelen doğal bir büyü vardır. Bu büyü onların dünyanın doğal elementlerini şekillendirmesini sağlar. Aynı zamanda doğal elementleri dengede tutarlar. Karanlıkta diğer canlıların dış hatlarını kızıl ötesi bir ışıkla görmelerini sağlayan bir yetenekleri vardır.

MİTOLOJİK YARATIKLAR SERİSİNİN DİĞER YAZILARINI OKUMAK İÇİN : MİTOLOJİ0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
limon kabuğu
limon kabuğu
2 yıl önce

Çok faydalı bir yazı oldu benim için. Çizimlerim için ilham kaynağı oldu. Teşekkürler.