Efsane MMORPG Oyunları – En Çok Oynananlar

Efsane MMORPG Oyunları ülkemizde en sık rastlanan ve en çok oynanan oyun türlerindendir. MMORPG oyunlarında oyuncuların çevrim içi bir şekilde rolden role girmesi de oyun zevkine zevk katmaktadır.

Efsane MMORPG Oyunları Ne Demek?

MMORPG oyun türü çok kişinin olmasıyla birlikte çevrim içi rol yapma oyunudur, birçok insanın bilgisayarlarından oyunlara girip birlikte oynamasına denmektedir.



Efsane MMORPG Oyunları Nelerdir?
League Of Legends – Efsane MMORPG Oyunları :

 

Efsane MMORPG Oyunları

 

League Of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen video oyunudur. 2009 yılında piyasaya sürülmesiyle oyuncu toplaması bir olan League Of Legends’da belirli karakterleri alıp karakterlerin özel yetenekleriyle oyuncular savaşmaktadırlar.

Skyforge – Efsane MMORPG Oyunları :

 

Efsane MMORPG Oyunları

 

Çevrim içi, çok oyunculu rol yapma oyunu olan Skyforge 2015 yılında bilgisayar oyunu olarak piyasaya sürüldü. Skyforge’ta piyasaya sürülmesiyle birlikte oyuncuların birçok ilgisini çekti ve oyuncu sayısı artmaya başladı.

Metin 2:

 

Efsane MMORPG Oyunları

 

Metin 2’de diğer oyun türleri gibi Efsane MMORPG Oyunları listesinde yer almaktadır. Metin 2, ilk defa kapalı beta şekilde 2004 yılında piyasaya sürüldü. Geliştiricileri oyunun bütün sıkıntılarını çözdükten sonra 2005 yılında herkese açık bir şekilde oyun dünyasına katıldı.

Diablo Serisi:

 

Efsane MMORPG Oyunları

 

Diablo serisi bir mmorpg oyunu olmasıyla birlikte aynı zamanda da aksiyon ve eğlence oyunudur. Diablo serisinin ilk oyunu 1996 yılında piyasaya sürülmesiyle diğer oyunlar gibi oyuncu kazanması da o kadar kolay olmuştur.



World of Warcraft:

 

 

World of Warcraft, 2004 yılında oyun dünyasına katılmaya başladı. Kısa zaman içerisinde oyun dünyasında adını duyurmayı başardı ve birçok oyuncuyu kendisine doğru çekmeye başladı. World of Warcraft’ta bir mmorpg oyun türüdür.

Guild Wars:

 

 

Guild Wars, çevrim içi, çok oyunculu bir rol yapma oyunudur. Kısaca mmorpg olan Guild Wars, 2005 yılında oyun dünyasına katılıp yüksek derecede oyuncular toplamaya başladı. Guild Wars aynı zamanda da rekabetçi bir oyundur.

World of Tanks:

 

 

World of Tanks, takımlı bir şekilde çevrim içi tank rol yapma oyunudur. 2010 yılında piyasaya sürülen World of Tanks kısa süre içerisinde oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştır. İsminden de anlaşılacağı gibi çok oyunculu tank, savaş oyunudur.

World Of Warship:

 

 

World Of Warship, tıpkı World of Tanks gibi çevrim içi rol yapma oyunudur. World Of Warship’te bu sefer tanklar ile değil gemiler ile diğer gemileri batırmaya çalışmaktadır. Gemileri batırdıkça para kazanmaya başlayan oyuncular World Of Warship’i çok beğenerek yüksek bir oyuncu kitlesi oluşturdular. World Of Warship aynı zamanda 2015 yılında oyun dünyasına katılmıştır.



0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments