Düşük Maliyetli Oyuncu Bilgisayarları

 

Düşük Maliyetli Oyuncu Bilgisayarları

Düşük maliyetli oyuncu bilgisayarları uygun fiyatlarıyla yüksek performans veren türlerdendir. Oyuncu bilgisayarlarının asıl amaçlanan yönleri en güzel oyunları en yüksek kalitede açmasıdır. Uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarların oyunlarda ki kare sayısının yüksek olması oynanış bozukluklarını da düzeltecektir. Saniyede ki kare sayısı yüksek olan bilgisayar oyuncusu, kare sayısı düşük olan oyuncuya göre daha etkili ve performanslı bir şekilde oyununu oynayacaktır. Günümüz de ki bilgisayar fiyatları artmasıyla birlikte birçok kişi de oyuncu bilgisayarı almaktan kaçınıp, iş bilgisayarları almaktadırlar. Bu sebeple de iş bilgisayarlarıyla oyuncu bilgisayarları arasında ki kare sayısı farkı fazla olmaktadır ve oynayan kişi yüksek performans alamamaktadır.
Düşük Maliyetli Oyuncu Bilgisayarları

Düşük Maliyetli Oyuncu Bilgisayarları Performansı Nasıl Olmalıdır?

Düşük maliyetli oyuncu bilgisayarları olması gereken performanslarda tüm oyunları en yüksek kalitede açabilmelidir. Eğer ki bir oyuncu bilgisayarı marka olarak alınacaksa satıcıyla özellikleri sorarak öğrenilmelidir, toplama alınacaksa kasanın iç donanımı ona göre yapılmalıdır. Dizüstü bilgisayar alınacaksa yine aynı şekilde satıcıya sorularak alınmalıdır. Oyuncu bilgisayarlarının sadece oyunları yüksek kalitede açması değil, uygulamaları da yüksek kare sayılarında açması gerekmektedir. Bir oyuncu bilgisayarı düşük kare hızı veriyorsa bu bilgisayarda çeşitli sıkıntılar var demektir. Yeni çıkan oyunu hemen kurabilmek, yüksek depolama alanı isteyen dosyaları hemen ayıklayabilmek bir oyuncu bilgisayarında olması gerekenlerdendir. Normal iş bilgisayarından alınan performans ile oynanılan oyunlarda alınan performans düşük olacaktır.

Düşük Maliyetli Oyuncu Bilgisayarları

Oyuncu Bilgisayarlarının Kasa Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Düşük maliyetli oyuncu bilgisayarları ve yüksek maliyetli bilgisayarlar da dahil olmak üzere bilgisayarın iç donanımı kadar kasa yapısı da önemlidir. Bilgisayarın iç aksamlarının nefes alıp vermesini, sağlıklı bir şekilde yüksek performans alması bir yandan dış donanıma da bağlıdır. Kasanın dış donanımı insanların kendi zevklerinin yanı sıra iç donanımının yeterince hava alıp ısınmasını da engellemektir. Bilgisayarların iç donanımları ısındığı takdirde oyunlarda ve uygulamalarda düşük kare sayıları alınacaktır aynı zamanda bilgisayarın açılıp kapanması, belgelere giriş yapmakta hepsiyle birlikte yavaşlayacaktır. İç donanımı kötü olan bilgisayarların Google’a girişleri de yavaş olacaktır, Youtube üzerinden video izlerken de kasacaktır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments