Dünyanın En iyi Oyun Firmaları

Birçok kişi küçük yaşlarından bu yana çoğu bilgisayar oyunlarını oynamıştır. Bazı oyun firmaları çok bilinmekte, bazıları ise az bilinmektedir. Bu sebeple de Dünyanın en iyi oyun firmaları merak edilmektedir. Hangi oyun serisi hangi firmaya ait veya hangisi daha güzel oyun yapmış diye uzun zamandır düşünülen bir konudur. Birçok oyunun firma ismini, firma logosunu ve oyun nerede yapılmış gibi bazı bilgileri bilmemekteyiz.Dünyanın En iyi Oyun Firmaları – Konami

Dünyanın en iyi oyun firmaları

Konami oyun firması 21 Mart 1969’da Tokyo’da kurulmuştur. Video oyunları ve eğlence amaçlı kurulmuştur. Kagemasa Kozuki, Yoshinobu Nakama, Hiro Matsuda ve Shokichi Ishihara, Konami video oyun firmasının sahipleridir. Konami, kurucularının isimlerinin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır.

Dünyanın En iyi Oyun Firmaları – Ubisoft

Dünyanın en iyi oyun firmaları

Ubisoft, 1986’da Fransa’da beş kardeş tarafından kurulan firmadır, Electronic Arts ile uzun bir süredir ortaklığı da bulunmaktadır. Ubisoft, video oyunları ve eğlence amacıyla kurulan firmalar arasında yer almaktadır. Firma aynı zamanda dünyaca 28 çalışma alanları bulunmaktadır.

Dünyanın En iyi Oyun Firmaları – Electronic Arts

Dünyanın en iyi oyun firmaları

Electronic Arts, Amerika’da ortaya çıkan video oyun firmasıdır. 2005 yılı ile birlikte en büyük oyun firmasına ait ödülü kazanmıştır. Herkesin bildiği EA Games’in firma isminin açılımıdır.

Microsoft Studios

Microsoft Studios, 2011 yılında tam anlamıyla kurulup Xbox Game, Xbox, windows ve steam’e video oyun üretimi yapmaya başlamıştır. 2002 yılından önce bu firmaya Microsoft Studios yerine Microsoft Games denmekteydi.

Activision Blizzard

Activision Blizzard, 2 Aralık 2007 tarihinde oyunları geliştirme aşamasını bitirip, satışlarına başlamıştır. Activision Blizzard, Fransız oyun firmasıdır, bu firmanın çoğu Vivendi Games’e aittir.

Nintendo

Nintendo, 23 Eylül 1889 tarihinde Japonya’da kurulup,  oyunculara duyurulan video oyunu ve eğlence firmasıdır. Nintendo’nun asıl ana merkezi Kyoto’dadır. Günümüzde ki en büyük oyun geliştiricisi unvanına sahip firmalardan biri Nintendo’dur.

Sega

Sega, Tokyo ve Japonya ile ortaklaşa kurulan bir video oyun yapımı ve geliştirme şirketidir. Sadece video oyunları ile kalmayıp aynı zamanda da konsol ve bilgisayarlar da üretmektedir. 2000’li yıllarda yazılımlarına ve oyunları geliştirme çalışmalarına başlamıştır.

Square Enix

Square Enix, Japon alt yapılı video oyunu ve eğlence geliştirici bir firmadır. Square Enix’in asıl video oyunlarını geliştirme ve yayımla binası Tokyo’dadır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments