Dünyadaki En Küçük Kameralı Drone SKEYE Nano 2

 

Dünyadaki En Küçük Kameralı Drone

Son zamanlarda oldukça popüler olmuş olan dronelar hem çok eğlenceli hemde acemi olup video çekmeyi sevenler için oldukça kaliteli görüntüler kayıt etmelerini sağlıyor. Bunların yanı sıra dronelar bir çok yerde de bir nevi geleceğin iş elemanları, kargo ve posta ileticisi olarak görülmeye başladı bile. İşte karşınızda bu droneların en küçüğü. Dünyadaki en küçük kameralı drone .

İlk bakışta göze çarpan tasarımı ve turuncu beyaz renkleri ile oldukça sevimli bir drone. Kontrol kumandasında 6 yönlü bir kontrol paneli bulunmakta. Aynı zamanda SKEYE Nano 2 özellikleri arasında otomatik iniş kalkış desteği de bulunuyor. Bu ufaklığın yapay zekası sizin kontrolü kaybettiğinizi anladığı anda hemen cihazı güvenli bir şekilde uygun yere indiriyor.

Yaklaşık 50 metre mesafeye kadar kontrol olanağı sağlıyor. SKEYE Nanı 2 için üzerinde bulunan mavi LED ışıklar onu daha güvenli kılıyor. Bir drone için şüphesiz en önemli noktalardan birisi kameradır. Üzerinde bulunan HD özellikli ve saniyede 720p çekim yapan bir kamera ile geliyor. Kamera ile çekilen fotoğraf ve videolar ise microSD karta kaydediliyor. Dünyanın en küçüğü  olarak adlandırılan bu ufaklık gücünü üzerindeki 150 mAh ‘lik bataryadan sağlıyor.

Boyutları 4 cm x 2.2 cm olan ve 19 gram ağırlığındaki bu ufaklığı hafife almayın. Dünyanın en küçük drone modeli olarak adlandırılan bu modelin kullanımı oldukça rahat. Ani ve kontrollü hareketleri gecikmesiz olarak yapmanıza olanak sağlayan mekanik yapısı sayesinde her görüntüyü sorunsuz bir şekilde kayıt etmenizi sağlıyor.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments