Cyberpunk Nedir? – Hikayesi Nasıldır?

CD Projekt RED’in Cyberpunk isimli projesi yıllar önce duyurulmuştu. Birçok insan bu projenin, video oyunun adını duymuş ve merak etmeye başlamışlardır. Bu sebeple de tarayıcılarda Cyberpunk nedir gibi sorular oldukça fazla bir şekilde araştırılmaya başlandı. Cyberpunk, CD Projekt RED’in yeni projesi olmasıyla birlikte çok eskiden böyle bir projenin haberini vermiştir. CD Projekt RED’in bildirdiği kadarıyla oyunda ki karakteri oyuncuların isteği üzerine ayarlanabilecek olmasıdır. Aynı zamanda karakterleri özelleştirmek bu şekilde kıyafet, saç ya da herhangi bir şekilde kısıtlı kalmayacak, karakterin gücü, refleksleri, zekası gibi özelliklerde oyuncu isteği üzerine ayarlayabilecektir. Karakteri yaratırken sürekli aynı gruptan almak zorunlu olmayacak ve yine oyuncu isteği üzerine herhangi bir gruptan seçebilecek. Oyun içerisinde oldukça değişik sistemlerde bulunacak, bunlar başlıca yakın dövüş için solo sınıfı silahları, ekipmanlar için techie ve hackerda olabileceği gibi netrunner sınıfları bulunmaktadır.Cyberpunk Nedir? Oyunun Hikayesi Nedir?

Cyberpunk, CD Projekt RED’in son oyunu olacak şekilde piyasaya sürülecektir. Daha önce ki oyunu olan The Witcher 3 kadar uzun ve etkili bir hikaye değil, daha kısa ve daha etkili bir hikayeye sahip olacaktır. Bunun tek sebebi ise The Witcher 3’te hikayenin  uzun olmasıyla birlikte CD Projekt RED’in bu yönde çok fazla şikayet almasıdır. Birçok oyuncu oyunu oldukça fazla bir şekilde oynaması fakat oyunun bitmediği ile alakalı çok fazla şikayet gelmektedir. CD Projekt RED’in, Cyberpunk’ta ki hikayeyi kısa yapma sebebi de açıklandı. “Birçok oyuncunun bütün hikayeyi görmesini istemekteyiz.” yönünde açıklamalar gelmiştir. Oyun ilk olarak bilgisayar yerine diğer platformlara çıkacak, XBOX, PlayStation gibi.Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Cyberpunk nedir

Cyberpunk gibi bir oyunun yüksek sistemler ile arası iyi olacağı kesin olmaktadır. Oyunu oynayabilmek için minimum sistem gereksinimleri, 64 Bit Windows 7 ya da Windows 10, Intel Core i5-3570k ya da AMD FX-8310 işlemci, 8 GB ram, Nvidia GTX 780 3GB ya da AMD Radeon RX 470 ekran kartı ve 70 GB boş disk alanı gereklidir. Oyunu oynayabilmek için maksimum sistem gereksinimleri ise, 64-bit Windows 10 işletim sistemi,  Intel Core i7-4790 ya da AMD Ryzen 3 3200G işlemci, 12 GB ram, Nvidia GTX 1060 6GB ya da AMD Radeon R9 Fury ekran kartı ve 70 GB boş disk alanı gereklidir. Bu sistemler ile oyun hiçbir şekilde kasmamakta ve rahatlıkla oynanabilmektedir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments