CS:GO Mouse İle Zıplama – Performans Arttırma

CS:GO mouse ile zıplama genelde oyunu tamamen çözmüş, yüksek rütbelere çıkmış veya esporcular tarafından kullanılmaktadır. Mouse ile zıplamak bazı alanlarda çok işe yarayıp bazı alanlarda ise tam tersine sıkıntılara sokmaktadır. Mouse, son günlerini yaşamaya başladığında kendi kendine zıplayacak veya ateş ederken aim hareketinin kaymasına sebep olmaktadır. Mouse ile zıplamak hızlı pozisyon almaya veya hızlı tepkiler vermeye birebirdir. Oyuna yeni başlayanların ya da düşük rütbeliler tarafından mouse ile zıplamak tavsiye edilmemektedir. Mouse ile zıplamak çok kritik anlarda, zor durumlarda çok rahat bir şekilde kurtarmaya yardımcı olmaktadır. Mouse’nin orta tuşu ile zıplanıp aynı zamanda da yüksek tepkimeler ile bunny denilen zıplayarak hızlıca ilerlemek de oldukça rahatlıkla gerçekleştirilmektedir.CS:GO Mouse İle Zıplama – Mouse İle Zıplamanın Faydaları Nelerdir?

CS:GO mouse ile zıplama

Zıplama komutu değiştiğinde alınan tepki hızı da artacaktır. Counter-Strike:Global Offensive bir espor oyunudur. CS:GO’da esporcular, yayıncılar ya da yüksek rütbeli oyuncular tarafından mouse ile zıplamak yüksek dereceli şekilde tavsiye edilmektedir. Mouse ile zıplandığında “bunny” denilen zıplayarak, hızlı bir şekilde ilerleme olayında da çok yardımcı olmaktadır. Mouse’nin hızlı tepkilerde orta tuşu döndüğü zamanlarda da bazı sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Mouse ile zıplama taktiğine alışıldığı durumlarda diğer oyunlara da yansıyarak bazı sıkıntılar çekilmektedir. Mouse’nin zıplama özelliğini açabilmek çok kolaydır, oyun içerisinden bu durum halledilmektedir. Aynı zamanda mouse ile tepkime süresi de hızlanacak ve en ufak durumda oyuna yansıyacaktır. CS:GO’da zıplama komutunu mousenin orta tuşuna taşımak oyun performansında oldukça fazlalaştıracaktır.

Mouse İle Zıplamak Nasıl Açılır?

CS:GO mouse ile zıplama

CS:GO’da mouse ile zıplama kod ile açılıp, kapanmaktadır. Kodu yazabilmek için öncelikle oyun ayarlarından “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” seçeneğini evet yapılmaktadır, ayar etkinleştirildiğinde “ESC” tuşunun hemen altında bulunan tuşa basıp, “bind mwheeldown +jump” kodu yazılmalıdır. Bu işlem gerçekleştiğinde aynı zamanda “space” tuşundan da zıplamak aktif kalacaktır. Kod yazılıp, mouse ile zıplama aktif edildiğinde bir maça girilip mouse orta tuşunu aşağı veya yukarı ittirip çalışmaktadır, bu şekilde zıplamanın en kötü yönlerinden biri ise mouse bozulmaya başladığında oyun içerisinde karakterin kendi kendine zıplamasıdır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments