CS GO – Oyuncu Rolleri Nelerdir?

CS GO ya da Counter Strike Global Offensive yıllardır hayatımızda olan bir çok kişinin bildiği ve severek oynadığı çevrim içi birinci şahıs nişancı türünde evrensel bir oyundur. Oyuncular oyunda terörist veya anti-terörist olarak beş kişilik iki gruba ayrılıp mücadeleye başlarlar. Haritalarda A ve B bölgeleri bulunmaktadır. Teröristler bomba kurmaya çalışırken anti-teröristler bombanın kurulmasını engellemeye veya kurulmuş bombayı imha etmeye çalışırlar. Toplam otuz turdan oluşup on beşinci turda terörist ve anti-terörist grupları değişir ardından mücadeleye devam edilir. Ayrıca bu oyunun çevrim içi seviye sistemi de vardır.Oyuncular seviye sistemine dayalı oyuna girerek kaybederek veya kazanarak kendilerini üst seviyeye taşımaya çalışırlar.Counter Strike E-Spor

CS:GO E-sporda önemli bir alana sahiptir. Düzenlenen büyük organizasyonlarda öncülük edip e-spor alanında büyük bir katkıya sahiptir. Bir çok takım ve oyuncuların bulunmakta olduğu rekabetçi oyunda birbirleri ile mücadele edip büyük ödülün sahibi en iyi takım ve oyuncu olmaya çalışırlar. Danimarka takımı olan Astralis dört defa major ( geliştiricisi tarafından desteklenen geniş çaplı turnuva) kazanarak bir çok başarıya imza atmıştır.

CS:GO Oyun İçi Roller

CS GO - Oyuncu Rolleri

In Game Leader (IGL): Oyunun takım lideridir. Oyun içinde takımda bulunan oyuncuları yöneten ve yönlendiren kişidir. Oyunu ciddi bir şekilde yönetip takımın moralini yüksek tutup belirli başarıları elde etmek için oyundaki en önemli rollerden birisidir.

Entry Fragger: Bu rolü üstlenen oyuncu oynanan oyundaki turlarda ilk öldürmeyi alacak olan kişidir.Bu oyuncu kafasına göre haraket edemez gruba bağlıdır ve çoğunlukla IGL tarafından verilen komutlara göre hareket eder.

The Lurker: Çoğunlukla rakip takımı arkalayarak veya pusarak öldürmeye çalışan kişidir. IGL’in verdiği komutların tersinde oynayarak rakip takımı savunmasız yakalayarak öldürmek ile görevlidir.

Awper: Sniper kullanan oyuncuya verilen roldür. Oyunun tıkandığı noktalarda devreye girerek oyunun tıkanıklığını açmak ile görevlidir.

Rifler: Takımda çoğu rolü üstelene bilen nişan konusunda diğer takım arkadaşlarından daha iyi olan oyuncular bu rolü üstlenir.

Supporter: Ölen takım arkadaşlarının yerini doldurarak onların rollerini üstlenir. Oyunda çok önemli yere sahip olan bu rol oyunun gidişatını önemli ölçüde etkiler.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments