Counter-Strike Nedir?

Counter Strike nedir genel olarak oyuncular tarafından birçoğunun bilmediği bir kelime olabilmektedir. Counter Strkie’nin günümüze kadar birçok oyunu geliştirmesiyle birlikte en sonuncu ve en çok beğenilen oyun olan Counter-Strike Global Offensive’dir. Counter Strike, Valve Corporation tarafınca geliştirilip yayımlanmasıyla birlikte çokta sevilen bir oyun olmuştur. Counter-Strike Nexon: Zombies ile birlikte Counter-Strike: Online adlı 2 oyunu da bulunmaktadır. Oyun üzerine bir sürü turnuvaları bulunmaktadır. Oyunculara tıpkı bir gerçekçi savaşı yansıtan Counter-Strike dünyaca ünlü bir oyundur. 5 kişilik, 2 takımdan oluşan ve rekabet, ölüm maçı gibi modları bulunan bir oyun türüdür. Counter-Strike’nin e-spor maçları genel olarak rekabet modu üzerine kuruludur.Counter Strike Nedir? E-Spor Maçları Nasıl Yapılmaktadır?

Counter Strike nedir

Oyunun e-spor maçları belirli alanlarda ya da evlerde oyuncuların kendi bilgisayarlarının üzerinden oynamasıyla oluşmaktadır. Bu belirli alanlar genel olarak Valve Corporation tarafından seçilip, oyuncuları oraya davet etmektedir. E-spor maçlarında verilen zorlu mücadelenin sonunda yüksek ve fazlasıyla bir ödül bulunmaktadır. Oyuncuların kurmuş olduğu takımlar ile maçlar yapıldıktan sonra sona kalan takımlar final maçı oynar.Daha sonrasında final maçlarını kazanan takım, birinci olandır. Counter-Strike’nin yaptığı turnuvalarda genel olarak en zor oyuncular bulunmaktadır. Sırasıyla takımlar haritaları seçer ve daha sonrasında maça başlanır. Genel olarak maçlarda takımlara özel formalar ya da armalar üretilir, bu sayede kim hangi takımdan gibi sorunların önüne geçilmiş olmaktadır.

Toplamda Kaç Maç Atılmaktadır?

Counter-Strike e-spor maçlarında üç eleme, final ve turnuva maçları bulunmaktadır. Maçlarda her takım beş kişi olmak üzere oynanmaktadır. Hiçbir şekilde dört kişi ile maçlar başlatılmamaktadır. Oyun ortasında takımdan herhangi bir kişinin düşmesi, takımın direkt olarak kaybetmesini ifade etmemektedir. Eğer ki varsa yedek oyuncu, yok ise dört kişi ile devam edilmektedir. Oyuncuların verdiği mücadele sayesinde takım maçı kazanarak kupa ve ödülleri almaktadır. Bazı oyuncuların Counter-Strike’nin e-spor maçlarını iş olarak bazıları ise hobi olarak yapmaktadır. Genel olarak her ay maçlar yapılmakta ve yapılan maçlar sonucunda da oyuncuların performanslarının arttığı fark edilmektedir. Oyuncu fakat e-spor takımına henüz katılamamış olanlar ise genel olarak futbol yerine oyunlarda ki takımları tutmaktadırlar.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments