Bu Hafta Vizyona Giren Filmler Neler ? (6 Mart 2020)

Bu hafta vizyona giren filmler listemizi sizler için derledik. Sinemaya vakit ayırmak isteyenler için işte bu haftalın filmleri;

1 ) Zengo

Tür: Komedi Tarih: 6 Mart Yönetmen: Şahan Gökbakar, Müge Manuş

Zengo, ünlü bir modacı olmanın hayalini kurmaktadır. Buna bağlı olarak kendisini büyük bir rekabetin içerisinde buluna geç bir kadındır. Zerrin, yaşadığı mahallenin kentsel dönüşüme gitmesi ile kendisini bir anda lüks bir hayatın içerisinde bulur. Sonradan görme bir karakteri olmasının yanı sıra oldukça da eğlencelidir. Kendi yaptığı tasarımları mahalledeki kadınlara giydirir. En büyük hayali ünlü bir modacı olmaktır. Çocukluğundan bari rakibi olan Menkibe’nin kendisinin tasarımlarını çalıp bir defile düzenleyeceğini öğrendiği zaman deliye döner. Bunun üzerine Zerrin en yakın arkadaşı ve terzisi olan Fazilet’i de yanına olarak hayatının değişmesine yol açan bir maceraya atılır.

2 ) Tamircikler Robotçuklara Karşı

Tür: Animasyon Tarih: 6 Mart Yönetmen: Oleg Uzhinov, Ivan Pshonkin, Basil Bedoshvili

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler listemizin 2. sırasında Tamircikler Robotçuklara Karşı yer alıyor. Profesör Eugenius’un kendisi gibi başarılı bir mucit olan arkadaşı Erika ile karşılaşması, hem kendisini hemde Tamircikler için büyük bir tehlike oluşturmuştur. Yıllardır görmediği Erika, Tamircikleriden daha kuvvetli ve hılzı olan Robotçuklar adını verdiği minik yardımcılar üretmiştir. Üstelik bu iki taraf arasında bir yarışma planlamıştır. Tamircikler’in yarışmayı kaybetmeleri durumda Erika, onların varlığını dünyaya açıklayacaktır. Profesör ve Tamircikler’in büyük bir tehlike oluşturan bu durumun altından kalabilmek için büyük bir mücadele vermeleri gerekecektir.


3 ) Sabit Kanca: Son Soru

Tür: Komedi Tarih: 6 Mart Yönetmen: Nuri Yıldız

Film Son Soru, yarışmalarına katılmaya karar vermişken, sevdiklerinin hayatını kurtarmak için yeniden bilgisini kullanmak zorunda kalan Sabit Kanca’nın yaşadıklarını konu alır. Sabit Kanca, sürekli yarışmalara katılan ve verdiği cevaplarla fenomen halini almış biridir. Ancak bir sebepten hafıza kaybı yaşayan Kanca artık yarışmalara katılmama kararı alır. Artık Kanca’nın hayattaki tek amacı, kendisinin sebep olduğuna inandığı kazada tekerlekli sandalyeye bağlı olan Zeki’yi iyileştirmektir. Bilmediği bir düşmanla karşı karşıya kalan adam sevdiklerini kurtarmak için bilgisini kullanmak zorunda kalır.

4 ) Mendilim Kekik Kokuyor

Tür: Dram Tarih: 6 Mart Yönetmen: Hüseyin Özden, Hakan Kurşun

Anadolu’da bir kasabada yaşayan Hasan ve amcasının oğlu Yusuf, Elif adında bir kadına aşık olur. Elif’te bu iki adamdan birine aşık olur ama bunun kim olduğunu kimseye söylemez. Tam da bu sırada savaşabilecek durumda olan tüm erkekler Çanakkale Cephesi’ne çağrılır. Cepheye gitmeden hemen önce  Elif’e içindekileri anlatmak isteyen Yusuf genç kadına Hasan’ın başını sevdiğini söyler. Elif’in Hasan için işlediği kekik kokulu mendili gizlice alır. Cepheye doğru yol alan Hasan, Yusuf ve diğer gönüllüler, İstanbullu Eftal ile birlikte keşfe çıkan Rüstem Çavuş ile karşılaşırlar. Bu sırada Anzak’ta meydana gelen saldırı sonucu gönüllülerin bir kısmı ölür. Hasan, Yusuf, Çopur, Rüstem Çavuş ve İstanbullu Eftal esir kampına götürülür.

5 ) Hayal Adası

Tür: Macera Tarih: 6 Mart Yönetmen: Jeff Wadlow
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler listemizin 5. sırasında Hayal Adası yer alıyor. Film eğlenmek için bir adaya giden bir grup insanın başına gelen olaylar konu alıyor. Gizemli bir adam olan Bay Roarke, tatil köyüne gelen şanslı misafirlerinin en gizli hayallerini gerçek yapmayı vaat etmektedir. Fakat adada misafirleri bekleyenler düşündüklerinden çok daha farklıdır.


6 ) Nuh Tepesi

Tür: Dram Tarih: 6 Mart Yönetmen: Cenk Ertürk

Film  bir yandan  babasının isteğini yerine getirmek, bir yandan ise hamile karısı ile arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikayesini konu alıyor. Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul’dan memleketleri olan Bursa’ya doğru yola koyuluyor. Ömer’in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir. Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanılan ağaç köylü için bir geçim kapısı halini almıştır. Ömer ve babası arazinin kendinlerine ait olduğunu kanıtlamak isterken bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri bu zaman, yıllarca birbirini görmeyen baba ve oğlun birbirlerine itiraf edecekleri vardır.

7 ) Seberg

Tür: Dram Tarih: 6 Mart Yönetmen: Benedict Andrews

8 ) El-Deccur

Tür: Korku Tarih: 6 Mart Yönetmen: Gökhan Arı

Film, öğretmenleri ile birlikte kazı çalışması yapmaya giden bir grup arkeoloji öğrencisinin yaşadıklarını konu ediyor. Bir grup arkeoloji öğrencisi, öğretmenleri ile birlikte kazı yapmak için yola koyulur. Daha önceden belirledikleri bir bölgeye giderler ve oldukça heyecanlıdır. Herkes keyifle kazı için çalışmaya başlar. Kısa bir süre sonra ekipten bir öğrencinin kazı sırasında tılsımlı bir obje bulması, hepsinin hayatının altüst olmasına neden olur. Ekibin mutluluğu, gecenin çökmesiyle birlikte yerini korkuya bırakır. Gece olmasıyla birlikte Deccur ile yüzleşmek zorunda kalan bu ekibin kurtulmasının tek yolu sabah olmasıdır.


9 ) Yokuş Aşağı

Tür: Dram – Komedi Tarih: 6 Mart Yönetmen: Nat Faxon, Jim Rash

Evli bir çift, çocukları ile birlikte Alp Dağlarına kayak tatiline gider. Ancak burada yaşamlarını yeniden gözden geçirmelerine neden olan olaylarla karşı karşıya kalırlar. Tatil sırasında üstlerine düşen bir çığın ardından birbirlerine olan tepkilerini ölçen ailede, Pete’in diğer aile üyelerinin ölüp ölmemesiyle ilgilenmediği fark edilir. Bunun üzerine ailesi, Pete’den uzaklaşmaya başlar.

10 ) Kadın

Tür: Belgsel Tarih: 8 Mart Yönetmen: Anastasia Mikova, Yann Arthus-Bertrand

Woman, 50 farklı ülkeden 2000 kadının ifadeleri ile kadın olmanın tasvirini yapıyor. Kadınların dünyada maruz kaldığı adaletsizlikleri gözler önüne seren filmin amacı kadınların yaşadığı sorunlara çözüp bulup cinsiyet arasında uzlaşma sağlamak. Annelik, eğitim, evlilik, cinsellik ve ekonomik bağımsızlık gibi farklı konulara değinilen filmde, insanlığın yarısını oluşturan kadınların samimi bir portresi sunuluyor.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Melih
Melih
2 yıl önce

Film arıyordum ve bunları buldum teşekkür ederim.

Hi nice website
2 yıl önce

Hi nice website