Bloodhound Irkı Özellikleri Ve Bakımı

Bloodhound, St. Hubert Hound yada Flemish Hound olarak da adlandırılır. Belçika’da çeşitli araştırmalardan sonra gelişimi tamamlanmış çok eski bir ırktır. Bu ırkın en bilinen ve onu en çok öne çıkaran özelliği ise insan izi sürmedeki başarısıdır. Tamamen zararsızdır. Koku duyusu ve iç güdüleri çok gelişmiştir. Bu iç güdüleri ile bir çok filme konu olmuş ve bir çok suçluyu tespit etmişlerdir.Bloodhound Karakter Yapısı

Kötü davranılmadığı sürece çocuklarla iyi anlaşır. Bu ırkın  özellikle kulakları asla çekilmemelidir. Yabancılara temkinlidir ancak agresif davranmaz ve köpeklerle çok iyi anlaşır. Gelen ziyaretçilere karşıda iyi bir tutum sergiler. Evde yada yaşam ortamında sakin bir duruşu vardır. Dışarıda eve oranla hareketli olabilir. Sırt ve boyun kısmı son derece güçlüdür. İz sürme konusundaki başarısı, rüzgarı engelleyen kulakları ve katlanmış boyun derisinin kokunu yayılmasını önlemesinden gelir.
Olgun bir duruşa sahip, bağımsız ruhlu ve kibar bir ırktır. Genelde sessizdir ancak havlama davranışı gösterdiklerinde biraz fazla sesli olabilirler. Koku almadaki yetenekleri sahibi ile sıkı arkadaş olmasını sağlar.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments