Bitcoin İşareti Klavyede Nasıl Yazılır? ₿

Bitcoin işareti klavyede nasıl yazılır konusu bilgisayar üzerinden işlerini yürütenler ya da gerekli yazı yazma dosyasında uğraşanlar için çok önemlidir. Bitcoin işareti klavyenin asıl tuşlarının arasında hiçbir şekilde bulunmamaktadır. Bitcoin genellikle sanal olarak geçmektedir. Çoğu alanlarda bitcoin geçmesiyle birlikte çok daha farklı işlerde dönebilir. Bitcoinleri sanal ortamlardan kazanmak normal paralara göre daha güvenilir ve daha seri gelişmektedir. Bitcoinin fiyatı düşmesi gibi bir sorununda olanağı yoktur. Bitcoin ile yapılan bazı işlerde kimsenin haberi olmamaktadır ve bu bir avantajdır. Cüzdanda taşınan para gibi bitcoinlere her yerden ulaşılabilmesi mümkündür. Bitcoinler nakit ya da farklı biçimde hiçbir şekilde taşınamamaktadır. Bitcoin’in üretilme sayısı maksimim 20 milyondur.Bitcoin İşareti Klavyede Nasıl Yazılır? – Bitcoin Avantajları Nelerdir?

Bitcoin işareti klavyede nasıl yazılır

Bitcoin’in avantajları ve dezavantajları oldukça boldur. Başlı başınca bitcoin’in avantajlarından olan bir tanesi anonim bir şekilde alınıp satılmasıdır. Bitcoin alındığında hiç kimse ve bankalar daha bununla alakalı bir bilgi edinemeyecektir. Bitcoin’in çökme durumu çok düşüktür, hiçbir şekilde çökme durumu yok bile denilebilir.  Bitcoin ile yapılan işlerin ne kadar anonim olup avantajları olsa bile dezavantajları da mevcuttur.Ticaret ile ilgili olan ürünlerde kullanıldığında para ayıklama makineleri bunu ortaya çıkarmaktadır. Bitcoin üzerinde ki kişi sayısı gitgide azaldığından dolayı piyasanın düşmesi de an meselesi olarak görülmektedir, buda bir dezavantajdır. Bitcoin platformlarının azalması da diğer bir dezavantaj örneğidir.

Bitocin İşaretini Klavyede Yazma ₿

Bitcoin işareti klavyede nasıl yazılır

Bitcoin simgesini klavyede yazmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. İlk olarak “Windows + R” tuşlarına aynı anda basılarak çalıştırma penceresi açılacaktır. Çalıştır penceresine “charmap” komutunu yazarak giriş yapılması gerekmektedir. Açılan sekmeden yazı tipi “Arial” olarak ayarlanıp pencerede ki Unicode olan yeri “Bitcoin Unicode” olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun karşılığı ise “U+20BF”dir. Her şey tam anlamıyla yapıldıktan sonra bitcoin simgesi pencerede gözükecektir. Simgenin üzerinde tıklayıp “Kopyala” dediğimizde işlemler tamamen bitecektir. Kopyaladığımız işareti neredeyse yazı yazılmak için kullanılan word, excel gibi programların hepsinde kullanılabilmektedir. Çoğunluk olarak istenilen her alanda bitcoin işareti kopyalandığı durumda kullanılmaya müsaittir. Bazı işaretler tıpkı bitcoin gibi klavyede bulunmamaktadır. Yine aynı şekilde bu işaretler bu şekilde bulunabilmektedir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments