Bilgisayarım Wifi Görmüyor – Çözümü

Bilgisayarım wifi görmüyor tarzı sorunlar genel olarak Windows 10 kullanıcılarından gelmektedir. Bu durum şu şekilde gerçekleşmektedir, bilgisayarın bağı olması gereken wifi ağı görünmemekte ya da göründüğü halde bağlanmamaktadır. Bu sorunun çözümü, durumuna göre kolaydır. Sorunun başlı başınca çözümü sürücünün güncel olmamasından kaynaklı olmaktadır, bilgisayar içerisinde ki tüm parçaların aygıtları, sürücüleri güncel olmalıdır. Güncel olmadığında bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Bilgisayarın wifi görmeme sorunu da bununla kaynaklıdır. Bu sorun sürücülerin güncellenmesi ile yüksek dereceli olarak çözülebilir, sorun ortadan kalkabilir. Sorun çözülemez ise mutlaka alanında uzmanlaşmış, alanında bilgili bir bilgisayarcıya ulaşılmalıdır. Bilgisayar uzmanı biri, sorunu çok yüksek dereceli olarak çözecek ve bitirecektir.Bilgisayarım Wifi Görmüyor – Çözümü Nedir?

Bilgisayarım wifi görmüyor

 

Bilgisayarın wifi görmeme sorunu sürücülerden kaynaklı olabilir. Bu güncellemeyi yapmak içinde yöntemler çok basittir. İlk olarak “Windows + X” tuş kombinasyonu ile “Aygıt Yöneticisi”ne girilmelidir. Aygıt yöneticisi penceresi açıldıktan sonra “Ağ bağdaştırıcıları” kısmına gelinip, adaptöre sağ tıklanmalıdır. Bir sürü seçenek çıkacaktır, bu seçeneklerden “Sürücü yazılımını güncelle” seçeneği seçilmelidir. Bu çözüm yolları takip edilmesine rağmen sorun devam ediyor ise mutlaka alanında uzman denilecek kapasiteye gelmiş, bilgili bir bilgisayar uzmanı ile görüşülmelidir. Bilgisayar uzmanları bu sorunu rahatlıkla çözecektir. Bu tür sorunların artma riski bulunmamaktadır fakat zaman zaman çok sıkıntılı bir durum olabilir.Bu Sorun Neden Kaynaklı Olur?

Bilgisayarım wifi görmüyor

Bilgisayarların özellikle de Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar da böyle bir durum ile sık karşılaşılmaktadır. Bu durum, sorunun kaynaklısı kullanıcıda başlamaktadır. Bilgisayarda ki parçaların güncellemeleri yapılmaz ise böyle sorunlar ile çok sık rastlanılmaktadır. Bu tür sorunların çözümleri yazılımların, aygıtların güncellenmesi ile çözülebilmektedir. Başka, artı bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Bir tek artı ve çözüm yolu uzman bir bilgisayarcıya ulaşmak, sorunu anlatmak olacaktır. Uzman bir bilgisayarcı çok yüksek ihtimalle sorunu çözecektir. Sorunun çözümü bu kadardır, iki çözüm yolu üzerinden geçmektedir. Wifi sorunları birçok bilgisayarda olmaktadır, bu sorunlar genel olarak bağlanmamak ya da wifi ağının görünmemesiyle gerçekleşmektedir. Bu sorunlar çözülebilmektedir. Wifi ağı görünmüyor ise bilgisayar ya da telefon yeniden başlatılarak sorun çözülebilmektedir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments