Bilgisayarı Uyku Moduna Geçmesini Engelleme

Bilgisayarı uyku moduna geçmesini engelleme zaman zaman işe yarayabilir, zaman zaman ise yaramayabilir. Bilgisayar uyku moduna geçtiğinde fazla güç harcamaz ve hızlıca açılır. Uyku modundan bilgisayar açıldığında çalışmalar kaldığı yerden devam eder. Eğer ki laptop ise bir süre sonra pili bitebilir, pili bittiğinde otomatik olarak kayıt edilecek ve bilgisayar açıldığında kaldığı yerden devam edecektir. Bilgisayarda uyku modunu engellemek için ilk olarak “Windows + Q” tuş kombinasyonu ile başlat seçeneği açılmalıdır. Daha sonrasında başlata “Ayarlar” yazılarak açılmalıdır, ayarlara girdikten sonra “Sistem” ve sistemin seçeneklerinden “Güç ve Uyku” seçilerek yeni sekme açılmalıdır. Açılan sekmede uyku kısmı seçeneklerden “Hiçbir zaman” olarak değiştirilmelidir. Bilgisayarın uyku moduna geçmesi engellenmiştir ve tekrar açılmak istenirse aynı adımlar tekrarlanmalıdır.Bilgisayarı Uyku Moduna Geçmesini Engelleme – Uyku Modu Nedir?

Bilgisayarı Uyku Moduna Geçmesini Engelleme

Bilgisayarda ki uyku modunun anlamı, bilgisayar başından kalkıldığında güç harcamadan açık durmasıdır. Bilgisayar üzerinden işlerini yürütenler oldukça fazla şekilde kullanmaktadırlar. Bilgisayardan bir proje üzerine çalışırken uzum zaman geçecektir. Bu zaman zarfında bilgisayar yorulacak ve çok fazla güç harcayacaktır. Bilgisayar başından kalktıklarında bilgisayarın uyku moduna geçmesi, daha az şekilde güç harcayarak açık durmasıdır. Uyku modunda hiçbir şekilde çalışmalar gitmez, pil bitse dahi bilgisayar kaydeder. Uyku modu aktif olduğunda bilgisayar hiçbir şekilde fazladan güç harcamayacaktır ve hiçbir şekilde fazladan yorulmayacaktır. Bu durum bilgisayar sağlığı için çok önemlidir.Uyku Moduna Geçmesi Tekrardan Nasıl Aktif Edilir?

Bilgisayarı Uyku Moduna Geçmesini Engelleme

Bilgisayarın uyku moduna geçmesini aktif etmek için aynı işlemler tekrarlanmalıdır. Uyku modunu genel olarak bilgisayar üzerinden çalışanlar kullanmaktadır, amaçları ise bilgisayarları fazla yorulmamasıdır. Bilgisayar uyku moduna geçtiğinde çalışan proje hiçbir şekilde kaybolmamaktadır. Bilgisayarda uyku moduna geçmesini tekrardan aktif etmek için “Windows + Q” tuş kombinasyonunu kullanarak başlat menüsü açılmalıdır. Başlat menüsüne “Ayarlar” yazılarak yeni bir sekme açılmalı ve açılan sekmeden “Sistem” seçilmelidir. Sistemin içerisinden “Güç ve Uyku” bölümü seçilerek içeri girilmelidir. Güç ve Uyku bölümünde “Uyku” kısmının karşısında ki seçeneği kullanıcının isteği üzerine bir zaman seçilmelidir. O zaman içerisinde bilgisayar uyku moduna geçecek ve fazladan güç harcamayacaktır.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments