Bilgisayarı Telefondan Kontrol Etme

Bilgisayarı telefondan kontrol etme zaman zaman birçok insanın işine yarayabilir. Bir uygulama ya da oyun indirirken, herhangi sorun çıktığında bilgisayardan uzak olunduğunda direkt olarak telefondan görülebilmektedir. Telefon üzerinden bilgisayarı kontrol etmek için birden fazla alternatif uygulama bulunmaktadır. Bunlarla birlikte bilgisayar bağlanarak rahatlıkla telefondan kontrol edilebilmektedir, bağlanması bazı insanlara zor gibi gelmektedir. Telefondan bilgisayara bağlanmak aslında oldukça kolay ve eğlenceli bir iştir. Bu tür uygulamaların kullanılması, bilgisayar kullanıcının yanında olmadığında yüksek bir şekilde devreye girmektedir.Bilgisayarı Telefondan Kontrol Etme – Hangi Uygulamalar Kullanılabilir?Telefon üzerinden bilgisayarı kontrol etmek için belli başlı bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar kullanılarak rahatlıkla bilgisayar bağlanılabilir ve kontrol edilebilmektedir.

TeamViewer:

Bilgisayarı telefon üzerinden kontrol etmede akıllara gelen güvenilir ve ilk uygulamadır. Sadece telefon üzerinden değil, bilgisayardan bilgisayara da bağlanılabilmektedir. Bu uygulamadı ki en kötü yön ise, işletme amaçlı kullanıcılarda oldukça pahalı bir fiyatının bulunmasıdır. Artı yönlerinde ise birçok güzelliği bulunmaktadır. Bunların arasında en iyileri ekran paylaşımı, hızlı dosyaları aktarımı, kişisel kullanımlarda tamamen ücretsiz ve uzak oturumları kaydetme imkanı bulunmaktadır.

Microsoft Uzak Masaüstü:

Bu uygulama ile hem telefondan hemde bilgisayardan bağlanılabilmektedir. Tamamıyla ücretsiz, güvenli ve hızlı bağlantı gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın bazı en önemli yönleri ve en iyileri bulunmaktadır, bunların arasında android telefonda depolama alanına erişebilme, her türlü hem kişisel hemde işletim amaçlı ücretsiz, uzakta olan bilgisayarlar ile tamamıyla güvenli ve hızlı bir bağlantı gerçekleştirmektedir. Bu uygulamanın en kötü yönü ise, Windows 10 Home’a bağlanamaması ve Windows harici diğer işletim sistemlerine bağlanmamasıdır.Chrome Uzaktan Masaüstü:

Birçok kişi bunu da bilmektedir. Bu uygulama ile oldukça güvenli ve hızlı bir bağlantı gerçekleştirilebilmektedir. Her türlü işletim sistemlerine bağlanabilmesi ise en iyi özelliklerinden bir tanesidir. En kötü yönü ise, her platform için dosya aktarımı gerçekleştirememektir.

Bilgisayardan Telefon Kontrolü Yapılabilmekte midir?

Bilgisayarı telefondan kontrol etme

Tıpkı telefondan bilgisayar kontrolü yapıldığı gibi, bilgisayardan da telefon kontrolü yapılabilmektedir. Bu tür uygulamaların hiçbir kısıtlamaları hiçbir şekilde bulunmamaktadır. Telefondan bilgisayar kontrol edilirken, bilgisayardan da telefon kontrol edilebilmektedir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments