Bilgisayar Otomatik Güncelleme Kapatma

Bilgisayar otomatik güncelleme kapatma bazı durumlarda işe yarayabilir. Zaman zaman bilgisayara güncellemeler gelecektir ve güncellenmesi gerekmektedir. Fakat bazı güncellemeler bilgisayarda çeşitli sorunlara da yer vermektedir, otomatik güncellenen aygıt üzerinde ki yenilik gidebilir. Yenilik gitmesi bir özelliğin gidebileceğinden ibarettir. Otomatik güncelleme kapatmak ise bu durumları engeller ve kullanıcının isteğine bağlı güncellenmektedir. Otomatik güncellemeyi kapatmak bakıldığında bazılarına zor gibi gelebilir fakat çok kolaydır. Otomatik güncellemeyi kapatmak için ilk olarak “Windows + R” tuş kombinasyonu ile çalıştıra girilmelidir. Çalıştıra girildikten sonra “Services.msc” yazılarak yeni bir dosya açılmalıdır, açıl dosya üzerinde “Windows Update” bulunarak sağ tıklanmalıdır. Rahatlıkla bulabilmek için açılan pencerede “W” tuşuna basılabilir. Sağ tıklandıktan sonra açılan seçme sekmesinde “Durdur” seçeneği seçilmelidir. Bu işlemden sonra tekrar sağ tıklayarak “Özellikler” penceresine girilmelidir. Özelliklerde “Başlangıç Türü” seçeneğinin karşısı “Devre dışı” olarak değiştirilmelidir. Tamam diyerek tüm sekmelerden çıkış yapılabilir, işlem bitmiştir.Bilgisayar Otomatik Güncelleme Kapatma – Ne İşe Yarar?

Bilgisayar Otomatik Güncelleme Kapatma

Otomatik güncelleme kapatma, bilgisayarda ki güncellemeleri durdurmaktadır. Çeşitli yeni güncellemeler geldiğinde, eski güncellemeden olan güzel ve işe yarar özellikler gidebilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için otomatik güncellemeler kapatılmalıdır. Kapatılması bakıldığından daha kolay ve işe yarar olarak geçmektedir. Birçok kullanıcı bilgisayarını otomatik güncelleme kapalı şekilde kullanmaktadır, güncellemeleri kontrol etmekte ve daha sonrasında kendileri güncellemektedir. Güncelleme kontrolleri neler eksildi ya da neler geldi şeklinde olmaktadır, hiçbir şekilde giden herhangi bir yeniliği kaybetmek istememektedirler.Otomatik Güncellemeler Nasıl Tekrardan Açılır?

Bilgisayar Otomatik Güncelleme Kapatma

Otomatik güncellemeleri tekrardan açmak için yukarıda anlatılan işlemlerin aynıları tekrarlanmalıdır. En baştan, yani çalıştırdıktan itibaren sırasıyla yapılarak otomatik güncellemeler açılmaktadır. Güncellemeler açıldığı zaman her yeni güncelleme geldiğinde bilgisayar kendiliğinden güncelleyecektir ve hiçbir şekilde iptal edilemeyecektir. Bu tür bilgisayar güncellemeleri, bilgisayar için ne kadar iyi olsa da bazı kötü yanları da bulunmaktadır. Bu durumda otomatik güncelleme kapatılmakta ve kullanıcılar kendileri güncellemeleri yapmaktadır. Ekran kartıyla alakalı bazı özellik güncelleme ile gidebilir, bu durumda ekran kartında arıza çıkabilir. Bu olayın yaşanmaması için güncellemeler kapatılmaktadır. Güncelleme açılırsa direkt güncellenecektir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments