Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? – Nasıl Yapılır

Bilgisayar nasıl hızlandırılır genel olarak bilgisayarında oyun oynayanlar, iş yapanlar için gereklidir. Bilgisayarın hızlanması için hiçbir şekilde format atılmasına gerek yoktur, bu çözümü birçok kişi denemektedir fakat bu sıkıntılı bir durumdur. Bilgisayar format istemediği zaman atılırsa, daha sonra tekrar tekrar isteyecek ve en sonunda bilgisayar yenik düşecektir. Bunun yerine en fazla bir program ve doğal yollarla bilgisayar hızlandırılması yapmak çok kolaydır. Bilgisayar yavaşladığında oyunlarda görülen performans ya da bilgisayar üzerinden iş yapanlar için performans aynı olmayacaktır. Yavaşlama durumu da uygulamaların gereksiz dosyalarını kaydetmesi, depolama alanı dolması, bilgisayarın tozlanması gibi durumlarda çıkmaktadır.Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır? – Hızlandırmak Ne İşe Yarar?

Bilgisayarı hızlandırmak tüm uygulamalarda hem daha performanslı kullanılmasına hemde bilgisayarın sağlıklı olmasına yardım eder. Oyunlarda görülen düşük kare hızı sayısı hızlanmayla birlikte oldukça artacaktır. Bilgisayarın hızlanması tek bir program üzerinden de yapılmaktadır. Driverlerın güncel olması bilgisayarın hızlanmasına oldukça yardım etmektedir. Bu sebeple de driverlerin güncellenmesi çok önemlidir. Çeşitli uygulamalar ile güncellenebilir ya da internet tarayıcıların üzerinden güncelleştirebilmektedir.Driverlar güncelleştirilmesinden sonra Windows + R tuşu ya da arama kısmından çalıştır yazılarak sırasıyla; %temp%, temp gibi gereksiz dosyaların silinmesi bilgisayarı hızlandırmaktadır. Bu dosyalar bilgisayara yüklenene oyunların ya da uygulamaların kaydettiği gereksiz dosyalardır. Silindiği zaman hiçbir şekilde bilgisayara hasar ya da zarar vermeyecektir. İndirilenler kısmında önceden inmiş dosyalar silinerek bilgisayar hızlandırılabilir. Bundan bir başka yol ise “Bu bilgisayar”a girilip, “Yerel Disk C” ya da herhangi bir depolama alanı kullanılıyorsa, sağ tıklanıp “Özellikler”e basılmalıdır. Daha sonrasında “Diski Temizle” diye bir tuş çıkacaktır. Buna basılarak diskte ki tüm gereksiz dosyaları silmektedir. Bu yolda izlendiğinde bilgisayara hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

Bilgisayar Yavaşlamaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Bilgisayar nasıl hızlandırılır

Bilgisayarın yavaşlamaması için sürekli olarak tozlandığı zaman temizlenmeli, gereksiz dosyaların silinmesi, driverlerin sürekli güncel tutulması çok önemlidir. Bu durumlar izlendiğinde bilgisayar hiçbir şekilde yavaşlamayacaktır. Format atmak bilgisayarı hızlandır fakat gerekli gereksiz bütün dosyaları siler. Bir süre sonra bilgisayar senkronize şekilde format isteyecektir. Bilgisayarın yavaşlamaması için bu durumların sürekli uygulanması kesindir.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments