Battlefield Nedir? – Sistem Gereksinimleri

Battlefield nedir son zamanlarda çoğu oyuncu tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Battlefield fps oyunu olmasıyla kalmayıp, aynı zamanda 1. Dünya savaş oyunudur. Özel olarak tasarlanmış silah ve asker görselleri ile oyuncuların kendini birden savaşın içinde hissetmeleri normaldir. Bir ekip kurup, savaşlara girerek düşmanlara karşı kazanmaya çalışılmaktadır. Oyunda ki belirli haritalarda ki görevler bitmeden diğer haritaya geçilmemektedir. Oyunda bulunan birçok silah ve hava, kara, her türlü araçlar kullanılabilmektedir.Battlefield Nedir? Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Battlefield nedir?

 

Battlefield çok güzel bir oyun olmasıyla birlikte, güçlü bilgisayarlarda istemektedir. Battlefield’i oynamak birçok oyuncunun hayali olabilir, fakat sistemi yetmeyen oyuncular tarafından oynanması güçlük çekebilmektedir. Battlefield oynayabilmek için minimum Windows 7 işletim sistemi, intel core i5 6600k ya da AMD FX-6350 işlemci, 8 GB ram, 50 GB sabit disk alanı ve AMD Radeon HD 7850 2GB ya da nVidia GeForce GTX 660 2GB ekran kartı gerekmektedir. Battlefield’in istediği maksimum özellikler ise Windows 10 işletim sistemi, Intel Core i7 4790 ya da AMD FX 8350 Wraith işlemci, 16 GB ram, 50 GB boş sabit disk alanı ve NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB ya da AMD Radeon RX 480 4GB kullanılmalıdır. Maksimum değerler ile oyun oynandığında hiçbir şekilde kasma veya donma yaşanmayacaktır. Bu durum aynı şekilde minimum özellikler içinde geçerlidir.Battlefield’in Asıl Amacı Nedir?

Battlefield video oyununun kategorisi yani amacı, savaş odaklıdır. Oyunda birinci ve ikinci Dünya savaşları geçmektedir. Oyunda ki görseller sayesinde oyunculara tıpkı savaşa girmiş ve düşmanlara karşı savaşıyor  izlenimi vermektedir. Oyun ile alakalı olan yorumlarda ise “Sanki kendimi savaşın içerisinde hissettim.” gibi cümlelerde geçmektedir. Birçok oyuncunun düşünce bu durumdadır, video oyununun serileri çıkmaya başlamasıyla birlikte, oyuncularda çok sevip, çok fazla oynamıştır. Oyuncuların oyunu sevmesiyle birlikte, oyunun kitlesi tam olarak oluşmuş ve serileri de devam etmiştir. Battlefield’in bir sürü serisi bulunmaktadır. Sonuncu serisi Battlefield V’tir. 2018 yılında piyasaya sürülmüş ve sürülmesiyle birlikte birçok oyuncu tarafından bu serisi de çok beğenilerek direkt indirilmiştir. Oyunun oldukça fazla bir kitlesi oluşmuştur. Serinin ilk oyunu ise Battlefield 1942’dir. 28 Haziran 2004 yılında piyasaya sürülmüştür.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments