300 BEYGİRLİK MOTOSİKLET ( Uçak Motorlu )

Bildiğiniz tüm motosikletleri unuttun. Hatta şekillerini, görünüşlerini, motor güçlerini tamamı ile unutabilirsiniz. Bu motor bir başka. Tıpkı bir bilim kurgu filminden çıkmış gibi. Bu motosikleti gördüğünüzde aklınıza tek bir soru gelecek bir motosiklet nasıl daha çılgın bir hal alabilir ki ? Tarso Marques tarafından yapılan bu motosikletin ismi TMC Dumont ve tam tamına 300 beygirlik bir uçak motoruna sahip. Özellikle motosiklet tutkunları oldukça şaşıracak.
Görünüşü her ne kadar bir uzay çağında geçen bilim kurgu filminden fırlamış olsa da bu motosiklet tamamı ile gerçek. Bir motosikletin ne kadar eşsiz olabileceği sorusuna yanıt bulmuş 300 beygirlik bir canavar. Brezilyalı olan eski Formula 1 pilotu ve aynı zamanda şampiyonu olan Tarso Marques geliştirdiği bu araçla motosiklet tutkunlarının aklını başından alacak.
TMC Dumont, ismini yine  Brezilyalı bir havacı olan Alberto Santos-Dumont’tan alıyor. İsmini bir havacıdan alıyor olmasının en büyük sebebi sahip olduğu uçak motoru. Evet yanlış okumadınız uçak motoru. Bu canavarın  300 beygir gücünde 1960’lardan kalma bir Rolls-Royce uçak motoru var.

Motor gücünün eşsiz olmasının yanı sıra tasarımı da bir harika. Filmlerden fırlamış gibi görünüyor. İki büyük tekerleği ona eşsiz bir hava kazandırıyor. Sadece görüntüsü ile değil sesi ile de çevresindeki insanların oldukça ilgisini çekiyor. Neredeyse herkesin şaşkınlıkla seyrettiği bir araç. O büyük tekerleri ve uçak motoru ile yolda nasıl göründüğünü ve insanların ne kadar bu canavara nasıl şaşkınlıkla baktığını görmek için videoyu izleyebilirsiniz.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Melih
Melih
2 yıl önce

Güzel içerik.